Wyposażenie przedszkoli – czyli jakie zasady powinny spełniać wszelkie meble i inne akcesoria

Posted on 16/03/2022 1:45pm

Opieka nad dziećmi to nie jest łatwa sprawa. Wymaga wiele skupienia oraz odpowiedniego ekwipunku. W przedszkolu, kwestia akcesoriów oraz mebli jest jeszcze istotniejsza, ponieważ to tu, dziecko uczy się postaw potrzebnych w późniejszych latach szkolnych.
Wyposażenie przedszkoli podlega niezwykle restrykcyjnym zasadom (oferta wyposażenia przedszkoli na serwisie dioralino.pl). Sanepid ma prawo ukarać przedszkole sporą karą pieniężną, jeżeli odnotują nieprawidłowości nie tylko w zakresie porządku czy w pomieszczeniach kuchennych, ale również jeśli stoliki dla dzieci nie będą posiadały atestu i odpowiednich certyfikatów (wygodne stoliki dla dzieci od Dioralino).

Zastanawiasz się, co inny serwis pisze o rozpatrywanym w tym artykule temacie? Ten wpis z www (http://meblemagnat.pl/materace-kieszeniowe-120x200) wyjaśni Twe wątpliwości.

Osobie z zewnątrz może się to wydawać dziwne, lecz panujące w przedszkolach przepisy są w pełni uzasadnione.
Stoliki dla dzieci są podzielone na trzy zróżnicowane wysokości. Każdy poziom zaznaczony jest inną barwą i odpowiada wybranemu zakresowi wzrostu przedszkolaków. Dzięki temu, dzieci siadają przy takim stole, który jest dla nich najwłaściwszy, a to zapobiega garbieniu się i pozwala przyjmować wyprostowaną postawę ciała, podczas prac nad stolikiem. Naturalnie, podobna zasada stosowana jest w kwestii krzesełek.


meble do szatni
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Inne meble, jakich jest mnóstwo w placówkach przedszkolnych, to szafki. Między innymi te, które są w klasie, rozdzielone pomiędzy tematycznymi kącikami. Szafki nie mogą być zbyt wysokie oraz, tak samo jak stoły, spełniać muszą wytyczne, szczególnie jeśli chodzi o materiał, z którego są wyprodukowane. Meble do szatni natomiast, w każdej placówce przedszkolnej prezentują się identycznie (meble do szatni). To podzielone na trzy części szafki, mające półkę na górze, z przestrzenią na kurtkę lub worek pośrodku oraz na samym dole mają półeczkę na buty. Meble do szatni muszą być oznaczane skonkretyzowanym przez przedszkole kodem, tak więc każdy przedszkolak ma przypisany ten sam symbol na szafce w szatni, jak i na przypisanej półce w sali. Znaczki są zróżnicowane i zwykle przedszkolak ma taki sam symbol przez cały swój pobyt w przedszkolu.


stoliki dla dzieci
Author: thisisbossi
Wyposażenie przedszkoli jest zwykle rzetelnie kontrolowane pod kątem bezpieczeństwa. Stoliki nie powinny posiadać metalowych rantów, a brzegi mają być zaokrąglone. Unika się ostrych brzegów i kantów, oraz wysokich półek – przedszkolak musi bez trudności dosięgnąć po każdą zabawkę. Podłoga (zobacz lampa podłogowa) powinna być z paneli albo parkiet, a jej część bezwzględnie musi pokrywać wykładzina.
Przepisy są sztywne, ale nie mogą być mniej restrykcyjne jeżeli idzie o bezpieczeństwo oraz właściwy rozwój naszych pociech. Każdy opiekun oceni pozytywnie starania pracowników przedszkola a także najwyższej jakości wyposażenie.

Tags: rozwój, mebli, kuchni