Wykonanie na płótnie reprodukcji obrazów znanych malarzy jako sprezentowanie sobie odrobiny luksusu za nieduże pieniądze.

Posted on 20/05/2022 7:15am

By przyozdobić ściany swego lokalu obrazami sławnych malarzy, nie musimy od razu wydawać fortuny na prawdziwe dzieła. Jeśli mamy trochę czasu i ochoty, możemy zakupić reprodukcje naszych ulubionych malarzy w normalnym sklepie, który wydrukuje dowolny wskazany przez nas obraz. Aby taka dekoracja odpowiednio wkomponowała się w wystrój naszego wnętrza, trzeba zastanowić się nad techniką, w której reprodukcja powinna być zrobiona.
druk na płótnie
Source: http://demur.pl/obrazy
Do wyboru mamy druk na płótnie, druk na drewnie oraz na papierze kredowym. Walorem wydruku na płótnie jest trwałość oraz odporność wydruku na czynniki zewnętrzne. Z kolei reprodukcja zrobiona na drewnie nie potrzebuje dodatkowego kupna ram, gdyż nawet bez nich reprezentują się świetnie. Kopia zrobiona na papierze kredowym wymusza oprawienia w antyramę i jest najmniej trwała, ale za to stosunkowo tania. Jak widać, mamy duże pole wyboru, i tylko nasza wyobraźnia może nas ograniczać.

Dane, które ma praktyczna witryna, są jak najbardziej użyteczne, jeśli interesuje Cię prezentowany wątek - kliknij więc tutaj!

Drukowanie na płótnie np. - dzięki tej technice uzyskamy zaskakujący efekt ekspozycyjny fotografii nawiązujący do sztuki malarskiej. Faktura tkaniny płóciennej ze swą niepołyskliwą powierzchnią to wspaniały podkład pod każdy kolor, tonację i tematykę fotografii. Po wydrukowaniu fotografii na płótnie i naciągnięciu go na blejtram, czyli ramkę z profilowanych listewek, na którą tradycyjnie od wieków przybijane jest płótno malarskie. Druk nachodzi na boczne krawędzie blejtramu co daje estetyczne wykończenie całości.


Druk na tkaninie imitującej płótno malarskie stosowany jest przeważnie do druku fotografii lub reprodukcje obrazów, które po naciągnięciu na blejtram dają niesamowity efekt portretu lub obrazu. Jest to niezwykle elegancki i stylowy dodatek do każdych wnętrz. Wydrukowane zdjęcia ocieplą każde miejsce niezależnie czy jest to prywatne mieszkanie, siedlisko czy biuro. Wydruk jest wodoodporny i nie blednie. Obrazek na płótnie ze zdjęcia to aktualny sposób na efektowną a przy tym modną ozdobę ścienną. Obrazki na płótnie ze zdjęcia mogą być jedno częściowe ale mogą też składać się z paru elementów. Istnieje możliwość zmienienia koloru
obraz
Author: http://demur.pl
Source: http://demur.pl
zdjęcia na efekt czarno-biały lub sepię. Można również wykonać reprodukcje obrazów i światowych dzieł sztuki na naturalnym płótnie malarskim. Obrazy które zachwycają swym urokiem od setek lat.

Tym samym nigdy nie tracą na aktualności, są ponadczasowe. Każdy obraz wykonany jest z dbałością o szczegóły, a barwy wiernie odzwierciedlone. są gotowe do zawieszenia na ścianie, wystarczy tylko wbić gwóźdź. Reprodukcje uwydatnią każde wnętrze, dodając wyjątkowy nastrój. Jeszcze niedawno na tak ekskluzywne ozdoby do mieszkania jak obrazy sławnych malarzy, mogli sobie pozwolić jedynie najbogatsi ludzie. Dzieła Picassa czy Goi osiągają zawrotne ceny liczone w milionach złotych. Pozostali mogli je oglądać tylko w muzeach, bibliotekach bądź też na wystawach organizowanych w różnych miejscach na świecie.

Tags: obraz, sztuka, ściana, płótno