Wspaniałe oświetlenie stworzy cudowny klimat w naszym domu

Posted on 14/06/2019 6:22pm

Żyrandol czy zwykły abażur? Oto jest pytanie! Dobre oświetlenie to podstawa sukcesu. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie do salonu, sypialni, pokoiku dziecięcego a także do łazienki? Sprawa nie jest wcale prosta, ale może przynieść spektakularne efekty...


pokój dziecka
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Salon to najbardziej wyjątkowe miejsce w naszych mieszkaniach. To w nim przyjmujemy bliskich. Musimy zadbać o to, by ten pokój był najbardziej reprezentacyjny. Spróbujmy dopasować odpowiednie oświetlenie. Wyłącznie od nas zależy, czy będzie to klasyczne rozwiązanie czy może coś bardziej ekstrawaganckiego. Kierujmy się własnym smakiem.

O wiele trudniej jest dopasować rodzaj oświetlenia do łazienki. W tym przypadku trzeba pamiętać o tym, że nie każde rozwiązanie dobrze sprawdzi się w tym pomieszczeniu. Żyrandole łazienkowe są różne. Często jest to oświetlenie nowoczesne, czasami są to rozwiązania stonowane a także wyważone. Nie zapominajmy o tym, aby nie decydować się na papierowe klosze, bo wilgoć może je zupełnie zniszczyć. Zdecydujmy się na rozwiązania, jakie zapewnią nam właściwą ilość światła. To w łazience dbamy o naszą twarz i całe ciało. To w niej robimy sobie makijaż. Żyrandole łazienkowe muszą więc dostarczać nam ciepłego światła. Oświetlenie nowoczesne także wspaniale będzie się prezentować w pokoju dziecięcym. Kinkiet dla dzieci powinien być pełen bajkowych oraz magicznych motywów. W przypadku starszych dzieci bądź nastolatków postawmy na nieco bardziej poważne lampy. Różnobarwne gwiazdki lub serduszka raczej się nie sprawdzą. Dobierzmy coś, co będzie pasowało do wystroju wnętrza. Kinkiet dla dzieci pomogą nam wybrać najmłodsi. Dzięki temu wszyscy będą zadowoleni. Wilk syty i owca cała, jak to mówią. Pokój dziecka to jego królestwo i to dziecko decyduje. Rzecz jasna w granicach rozsądku.


Gra świateł tworzy świetny klimat. Dobrze dopasowane żyrandole, kinkiety a także abażury pomogą na optyczne powiększenie wnętrza. Jeśli nasze środki na remont mieszkania są małe, pamiętajmy o tym, że nie wolno oszczędzać na kupowanym oświetleniu. Efektowna lampa to ozdoba, która w pierwszej kolejności rzuca się w oczy. Niezależnie od tego, czy chodzi o salon, łazienkę, kuchnię, czy pokój dziecka. Odpowiedni wybór odkryjemy wieczorami albo zimą, gdy dni stają się krótsze. I wówczas będziemy niezmiernie zadowoleni. Więcej na .

Tags: lampy, kinkiety, żyrandole