W jaki sposób urządzić pokój naszej pociechy? Na jakie rzeczy zwracać uwagę, by było funkcjonalnie i ciekawie?

Posted on 04/06/2019 7:17am

Kiedy urządzamy dziecku pokój chcemy, żeby był przytulny, przyjemny, przecież nasze dziecko będzie w nim przebywać dużą część dnia. Warto jest zastanowić się nad odpowiednim urządzeniu go, co ważne musimy odpowiednio dopasować meble dziecięce. Jednak jakie wybrać?

Dziecięce
Author: Benjamin Moore
Source: Benjamin Moore
Okazuje się, iż odpowiedź na takie pytanie nie jest tak oczywista jakby się mogło wydawać. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę to ile dziecko ma lat. Jeżeli jest ono w wieku szkolnym, ważne żeby pamiętać o najważniejszym: to znaczy w pokoju powinny znajdować się odpowiednie miejsca do: nauki, zabawy oraz odpoczynku. Musimy również wziąć sobie do serca potrzeby dziecka. Generalnie meble dla przedszkolaka powinny być ładne i wygodne. Wszak nasze pociechy muszą zmieścić w swoich szafkach ubrania, zabawki, jak i zeszyty oraz podręczniki. Należy także zadbać o kącik dla dziecka, w którym będzie odrabiało lekcje oraz uczyło się. Dlatego powinno znaleźć się w nim właściwe biurko, z przeznaczeniem na komputer oraz klawiaturę.Dobrze przy tym pamiętać, żeby taki kącik był jasny, odpowiednio rozświetlony. Następną ważną rzeczą jest łóżko. Powinno być więc ono wygodne, właściwych rozmiarów, funkcjonalne, t znaczy dające spokojny sen. Kolor mebli dzieci jak i ścian musi współgrać ze sobą, lub też tworzyć delikatny kontrast, to zależy od naszego wyboru. Pokój musi być schronieniem oraz królestwem dla najmłodszych. Nasze dziecko co ważne musi czuć się dobrze w swoim pokoju, to jest na pierwszym miejscu. Funkcjonalne kwestie są istotne, lecz liczy się także to, co dla naszych dzieci jest bardzo istotne – jeżeli lubi konkretną postać z kreskówki musimy to uwzględnić. Zobacz też .
A co potem? Zanim się zorientujemy, a już nasza pociecha prędko dorośnie, dlatego zamiast dziecięcych mebli będziemy musieli wybrać meble młodzieżowe. Jednak w późniejszym wieku ciężko będzie cokolwiek zaproponować nastolatkowi, gdyż ma już on z pewnością własny styl oraz najpewniej będzie chciał postawić na swoim. Nie powinniśmy się temu przeciwstawiać, ponieważ to on będzie spędzać tam najwięcej czasu, będzie tam zapraszać kolegów, spędzać lepsze i gorsze dni. Ten pokój zostanie jego własnym światem.

Tags: komputer, książki