W jaki sposób się zabrać za urządzanie kupionego mieszkania, w jakim miejscu kupować materiały wykończeniowe

Posted on 10/06/2019 4:33pm

Wiele osób odbierając klucze do wymarzonego mieszkania nie ma nawet świadomości faktu, jak wiele pracy będą jeszcze potrzebowali, aby wszystko wykończyć. Mieszkanie otrzymuje się w stanie surowym, z niektórymi tylko elementami wykończeniowymi, a całą resztę trzeba zrobić przed zamieszkaniem.

pokój dzienny
Author: Iain and Sarah
Source: http://www.flickr.com
Wydatki na to wszystko należy także uwzględnić w planach finansowych - zakup mieszkania razem ze wszystkimi opłatami to ogromne obciążenie dla domowego budżetu, przeważnie dochodzi do tego kredyt, a na pozostałą część także należy posiadać co najmniej pięćdziesiąt tysięcy. Zabierając się za wykończenie mieszkania warto zrobić rozeznanie, w jakich miejscach kupować potrzebne materiały budowlane i wykończeniowe. Najpopularniejsze są budowlane markety, w jakich można kupić praktycznie wszystko, co potrzebne, również drzwi porta (przejdź na ceneo.pl), karnisze i lampy. Zaletą tego typu sklepów jest wygoda zakupów i stosunkowo duża oferta, jednak niekiedy można trochę przepłacić. Dużą część produktów sklepy mają w cenach wyższych niż konkurencja, ale przy większych zakupach niekiedy można się nieco potargować.

Jednym z ważniejszych etapów wykończenia mieszkania jest urządzenie kuchni. Tu w pierwszej kolejności będą potrzebne odpowiednie meble, a oprócz tego kilka wręcz koniecznych urządzeń. Kuchnię można kupić albo gotową, w jakimś meblowym salonie, lub zamówić w zakładzie stolarskim.
remonty
Author: Preston Rhea
Source: http://www.flickr.com
To ostatnie wyjście jest znacznie praktyczniejsze, bowiem daje możliwość zaprojektowania zestawu dokładnie według oczekiwań, zwłaszcza w niedużych lokalach bardzo się to może przydać. Ostatnio coraz popularniejszy jest montaż sprzętów kuchennych ardo do wnętrza szafek (poznaj na stronie), przez co na początku nie widać, że w kuchni znajduje się lodówka czy zmywarka. Po zrobieniu mebli należy zastanowić się jeszcze nad dodatkami, które warto dobrać kolorami i stylistyką do charakteru pomieszczenia. Do zakupienia są więc lampy, karnisze metalowe oraz firanki i zasłony, te rzeczy również się znajdą w budowlanych marketach, lecz także w osobnych, specjalistycznych sklepach.

Tags: lampy, mieszkania, meble, kuchnie