W jaki sposób można w ciekawy i oryginalny sposób wykończyć ścianę w okolicy zlewozmywaka.

Posted on 13/04/2019 12:56am

Kuchnia jest jednym z ważniejszych domowych pomieszczeń, i też jednym z bardziej trudnych do wykończenia. Nawet mając duże pomieszczenie do tego celu niejednokrotnie właściciele mogą mieć problemy z odpowiednim jego zaplanowaniem, a tym bardziej jeżeli tego miejsca jednak dużo nie będzie. Jedną z ważniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć, będzie zrobienie.

kuchnia - aranżacja
Author: James Buck
Source: http://www.flickr.com
Zlewozmywak gwarantuje, że nawet jak się będzie bardzo uważać, to i tak na ścianach może się pojawić jakaś woda, więc nie można w tym miejscu zostawić gołej ściany, bo szybko uległaby ona zniszczeniu. Najbardziej popularne są nadal najróżniejsze płytki, które położyć można albo na każdą ze ścian, albo jedynie na fragment przy zlewozmywaku. Płytki oferowane są w tak dużej ilości odmian i wzorów, że bez najmniejszego problemu da się coś ciekawego kupić. Są one niezwykle wytrzymałe, łatwe do czyszczenia, ale będą z kolei wymagać sporego nakładu pracy podczas układania, więc zwiększająca się ilość osób które urządzają kuchnię zaczyna jednak wybierać inne rozwiązanie.

Niezwykle popularne w ostatnich latach są panele szklane (twoje-fototapety.pl/Produkt-11-panele_szklane). Pomimo obaw wielu osób są one całkowicie bezpieczne, bo wykonuje się je z hartowanego, wytrzymałego szkła. Tym sposobem nie tylko są odporne na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia, lecz przy jakimś zdarzeniu rozwalają się na malutkie kawałki bez żadnych zaostrzonych krawędzi.

Tego typu panele robi się na konkretny wymiar pod zabudowę, więc powinno się je kłaść raczej po zamontowaniu mebli. Posiadają one najczęściej postać pojedynczej tafli szkła z wyciętymi otworami w wybranych miejscach, a taflę taką po prostu przykleja się na ścianie i uszczelnia silikonem. Wiele osób decyduje się też na inne rozwiązanie, jakim są fototapety (czytaj więcej o fototapetach do kuchni). Oczywiście nie każdy ich rodzaj będzie się nadawał do tego pomieszczenia, gdyż fototapety do kuchni muszą charakteryzować się dużą odpornością na wodę i wilgoć. Z tego też powodu najczęściej wybiera się w tym celu podkłady z winylu, które nie tylko zupełnie nie przejmują się wodą, ale też niezwykle ładnie wyglądają.

Tags: płytki, zlewozmywak, fototapety, szklanej