Upiększamy okna przy pomocy rolet

Posted on 06/11/2019 7:16am

Okna nie tylko wpuszczają światło dzienne do pomieszczeń, mogą także stanowić interesujący element dekoracji wnętrza. Kiedyś świetne rezultaty otrzymywano poprzez fikuśne upinanie różnych firan oraz kotar, dziś coraz większą popularnością cieszą się rolety. Dzisiejsze rolety to jednak nie tylko skromne osłony, powstrzymujące napływ zbyt dużej ilości światła do mieszkania.

okno dachowe
Author: E. Dronkert
Source: http://www.flickr.com
Wyróżniamy mnóstwo gatunków rolet, a barwy, wzory, materiały oraz struktury dostępne na rynku powodują oszołomienie. Najczęściej stosowane są obecnie rolety rzymskie, które pasują do bodaj każdego stylu. Modne są także rolety bambusowe, jednak one pasują tylko do nowoczesnych wnętrz w stylu ekologicznym. Poza wyborem barwy oraz wzoru na roletach, koniecznie rozważmy, jakiego typu materiał będzie dla nas optymalny: cieńsze rolety przepuszczają sporo światła słonecznego, nadając pomieszczeniu nastrojowy poblask, grubsze materiały w ciemnych barwach całkowicie ochronią wnętrze przed światłem.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli masz ochotę zdobyć więcej informacji, odszukaj www (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/armatura-i-ceramika/baterie), które ma równie ciekawe dane.Jeśli posiadamy dom z piętrem ze skosami, niezbędne będą specjalne rolety do okien dachowych, odznaczające się innym sposobem montowania oraz użytkowania, a także obecnością specjalnej warstwy ochronnej, chroniącej wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się – latem jest to zbawienna technologia. Rynek rolet jest tak urozmaicony, iż z łatwością wybierzemy coś do każdego pomieszczenia, rolety w oknach dachowych. Rolety (sprawdź) powinny być stylem oraz kolorystyką dopasowane do pokoju, w którym się znajdują.W pomieszczeniach w stylu glamour świetnie sprawdzą się cięższe, marszczone, bogato zdobione rolety, ale we wnętrzach nowoczesnych najlepsze będą takie, które są całkiem proste i kolorem korespondują z wyposażeniem pokoju. Jeżeli natomiast mamy pokój, umeblowany w stylu prowansalskim, możemy poeksperymentować z roletami płóciennymi, albo takimi, które posiadają dyskretny ozdobny ażur. Niewątpliwą zaletą rolet jest to, iż są bardzo łatwe w montażu oraz dość tanie – dzięki temu co sezon można je wymieniać, wpływając w ten sposób na całościową aranżację wnętrza. Jedynie rolety do okien dachowych są nieco droższe, jednak w ich przypadku liczy się przede wszystkim kwestia praktyczna, nie dekoracyjna.

Tags: mieszkania, rolety, pomieszczenia, rolety bambusowe