Szkło w kuchniach i łazienkach. Mamy sprawdzone porady

Posted on 07/12/2019 8:12am

Jeżeli sądzisz, że płytki w Twojej kuchni są niewystarczająco oryginalne - proponujemy abyś zastąpił je szklaną taflą. Szkło w kuchni to najnowszy, obowiązujący trend. Koncepcja ta, w szczególności sprawdzi się w malej kuchni, ponieważ wizualnie nada większej przestrzeni naszemu pomieszczeniu.
Jest to wyśmienite rozwiązanie do kuchni z salonem, gdyż kuchnie te wymagają większej dyscypliny w urządzaniu i dobieraniu wyposażenia. Szkło jest bardziej neutralne od płytek na ścianie, stad pasuje do otwartej kuchni, nie kolidując przy tym z resztą domu.


kuchnia
Author: Cory Doctorow
Source: http://www.flickr.com
Szkło w kuchni oprócz swych walorów dekoracyjnych ma także wartości praktyczne, co w owym pomieszczeniu ma nie lada znaczenie. Wiadomo, w kuchni bezustannie coś chlapie i bardzo łatwo o zabrudzenia. W takich sytuacjach sprawdza się połączenie ergonomii z pięknem. Dzięki hartowaniu, szkło jest na tyle mocne, że możemy umieścić je przy płytach grzewczych i kuchenkach gazowych. Na życzenie można przygotować otwory pod gniazdka elektryczne. Więcej tutaj.

Montowanie

Zamontowanie nad blatem szkła w zależności od od naszych upodobań da nam różny efekt. Szkło bezbarwne uwydatni nam fakturę ściany - mogą to być na przykład surowe cegły lub barwne ściany, zaś szkło bez połysku będzie neutralnym wykończeniem. Polakierowane lub zabarwione da gładką płaszczyznę koloru, a szkło z nadrukiem sitodrukowym będzie pełnić funkcję swoistego obrazu. Musimy jednak zawsze pamiętać o uszczelnieniu przestrzeni pomiędzy szklaną taflą a ścianą, po to by uniknąć niełatwych do usunięcia zanieczyszczeń. Materiałem uszczelniającym może być silikon tudzież miękkie gumki (uszczelki), które dopasowują się na krawędziach do nierówności materiałów i wypełnią powstałe szczeliny. Wśród nowinek możemy zauważyć szkło z zainstalowanymi diodami i antybakteryjne.

O dobrodziejstwach kabin prysznicowych każdy z nas wie, ale doceniamy je szczególnie w godzinach rannych, gdy szybki prysznic budzi nas i dostarcza nam zastrzyku energii na cały dzień. Kabina prysznicowa jest wspaniałym dodatkiem wystroju łazienki i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, zabierającym niewielką przestrzeń.Wiele modeli posiada dodatkowe rozwiązania, o których kupujący często nie mają pojęcia. A warto się nimi zainteresować, ponieważ mają one kolosalny wpływ na wygodę w użytkowaniu, np. na bezproblemowość utrzymania kabiny w czystości. Oferta kabin jest tak bogata, iż zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wybrednych klientów, więcej na .

Musisz mieć dodatkowe informacje (https://www.kanownik.pl/784,meble-do-kuchni.html) na opracowany tutaj temat? Nie ma problemu - musisz wejść w podany link i pod nim odkryjesz ogrom różnych szczegółów.


Tags: kabina prysznicowa, płytki ceramiczne, kuchnie, ściany, rozwiązanie, montowanie