Szkło w kuchniach i łazienkach. Mamy sprawdzone porady

Posted on 01/03/2020 7:43am

Jeżeli sądzisz, że płytki w Twojej kuchni są niewystarczająco oryginalne - proponujemy abyś zastąpił je szklaną taflą. Szkło w kuchni to najnowszy, obowiązujący trend. Koncepcja ta, w szczególności sprawdzi się w malej kuchni, ponieważ wizualnie nada większej przestrzeni naszemu pomieszczeniu.
Jest to wyśmienite rozwiązanie do kuchni z salonem, gdyż kuchnie te wymagają większej dyscypliny w urządzaniu i dobieraniu wyposażenia. Szkło jest bardziej neutralne od płytek na ścianie, stad pasuje do otwartej kuchni, nie kolidując przy tym z resztą domu.


kuchnia
Author: Cory Doctorow
Source: http://www.flickr.com
Szkło w kuchni oprócz swych walorów dekoracyjnych ma także wartości praktyczne, co w owym pomieszczeniu ma nie lada znaczenie. Wiadomo, w kuchni bezustannie coś chlapie i bardzo łatwo o zabrudzenia. W takich sytuacjach sprawdza się połączenie ergonomii z pięknem. Dzięki hartowaniu, szkło jest na tyle mocne, że możemy umieścić je przy płytach grzewczych i kuchenkach gazowych.

Oczekujesz na nowy artykuł? Pragnę powiadomić Cię, że istotna strona jest już dostępna. Więc zapraszam do przejrzenia jej.

Na życzenie można przygotować otwory pod gniazdka elektryczne. Więcej tutaj.Montowanie

Zamontowanie nad blatem szkła w zależności od od naszych upodobań da nam różny efekt. Szkło bezbarwne uwydatni nam fakturę ściany - mogą to być na przykład surowe cegły lub barwne ściany, zaś szkło bez połysku będzie neutralnym wykończeniem. Polakierowane lub zabarwione da gładką płaszczyznę koloru, a szkło z nadrukiem sitodrukowym będzie pełnić funkcję swoistego obrazu. Musimy jednak zawsze pamiętać o uszczelnieniu przestrzeni pomiędzy szklaną taflą a ścianą, po to by uniknąć niełatwych do usunięcia zanieczyszczeń. Materiałem uszczelniającym może być silikon tudzież miękkie gumki (uszczelki), które dopasowują się na krawędziach do nierówności materiałów i wypełnią powstałe szczeliny. Wśród nowinek możemy zauważyć szkło z zainstalowanymi diodami i antybakteryjne.

O dobrodziejstwach kabin prysznicowych każdy z nas wie, ale doceniamy je szczególnie w godzinach rannych, gdy szybki prysznic budzi nas i dostarcza nam zastrzyku energii na cały dzień. Kabina prysznicowa jest wspaniałym dodatkiem wystroju łazienki i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, zabierającym niewielką przestrzeń.

Wiele modeli posiada dodatkowe rozwiązania, o których kupujący często nie mają pojęcia. A warto się nimi zainteresować, ponieważ mają one kolosalny wpływ na wygodę w użytkowaniu, np. na bezproblemowość utrzymania kabiny w czystości. Oferta kabin jest tak bogata, iż zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wybrednych klientów, więcej na .

Musisz mieć dodatkowe informacje (https://www.kanownik.pl/784,meble-do-kuchni.html) na opracowany tutaj temat? Nie ma problemu - musisz wejść w podany link i pod nim odkryjesz ogrom różnych szczegółów.


Tags: kabina prysznicowa, płytki ceramiczne, kuchnie, ściany, rozwiązanie, montowanie