Przytulny i nowoczesny dom kreowany niebanalnymi dodatkami

Posted on 10/01/2021 8:05am

Beton jednoznacznie kojarzy się z chłodnymi, neutralnymi wnętrzami firm lub hal fabrycznych. Czy możliwe jest wykorzystanie tego materiałów do stworzenia miłego oraz tętniącego życiem domu? Okazuje się, że połączenie nowoczesnych surowców z ciepłymi dodatkami to udany przepis na oryginalny projekt komfortowego lokum mieszkalnego nawet dla rodziny.

szkło dekoracyjne
Author: Personal Creations
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie w aranżacji pomieszczeń niezwykłą popularnością cieszą się barwy szare oraz chłodne dodatki. Chętnie wykorzystywany materiał to beton, znajdujący zastosowanie też w rodzinnych wnętrzach. To bezspoinowe tworzywo jest neutralne optycznie i - co najważniejsze - praktyczne.

Dodatki do domu z betonu, takie jak donice czy świeczniki, cechują się niezwykłą wytrzymałością na zarysowania oraz ścieranie, a także odpornością na wysokie i niskie temperatury, dlatego są proste w czyszczeniu i wodoodporne. Ich wykorzystanie w kuchni, jak i w pokoju dziennym okazuje się bardzo dobrym pomysłem- .

Finalne wrażenie przytulności szarej i surowej przestrzeni wyposażonej w betonowe dodatki do domu uzyskamy zestawiając betonowe akcesoria z naturalnymi tekstyliami i drewnem. Warto także sięgnąć po szkło dekoracyjne. Zasłony, poduszki i pledy z wełny lub lnu, dywany, drewniany stolik, półki z drewna, drewniane ramki na rodzinne fotografie - to dodatki, które zbudują przyjemną atmosferę całości. Delikatne szkło dekoracyjne doda wnętrzu subtelności.stylowe mieszkanie
Można je wykorzystać na przykład do wykończenia szafek bądź jako dekorację nad blatem. Do wyboru mamy bezbarwne szkło lub kolorowe wzory- więcej bonusów. Dzięki tak wyważonym proporcjom wystarczą w danym wnętrzu trzy ciepłe punkty, by osiągnąć najlepszy efekt. W takim mieszkaniu dekoracją będzie każdy detal, przy równoczesnym zachowaniu minimalizmu. A nawet widoczne za oknami mroźne pejzaże nie będą w stanie zburzyć przytulnego wrażenia, jakie wywołuje wskazana aranżacja.

Tags: Wnętrza, dodatki, aranżacje, surowce, materiały