Podstawowe zalety tak często wybieranych w ostatnich czasach do wykończenia wnętrz fototapet.

Posted on 09/01/2021 8:16am

Jednym z najbardziej popularnych obecnie pomysłów na interesujące urządzenie wnętrza domu są fototapety. Są one następczyniami od dawna znanych i często wykorzystywanych klasycznych tapet, tyle że da się na nich wydrukować dowolne motywy. Tak duża popularność fototapet rozpoczęła się tak naprawdę w chwili, gdy zaczęły się rozpowszechniać maszyny do ich drukowania.


Obecnie fototapety niewiele więcej kosztują od zwykłych tapet, a jednak proponują dużo więcej. Do ich produkcji stosuje się kilka odmian podkładów, a sposób naklejania i przygotowywania ścian jest identyczny. Najmniej kosztują podkłady z papieru, z powodu swojej ceny są także obecnie najczęściej wybierane. Ich dużym minusem jest to, że wymagają bardzo dokładnego przygotowania powierzchni, na jakiej będą naklejane, bo
fototapeta
Author: http://demural.co.uk/
Source: http://demural.co.uk/
różnego rodzaju nierówności i zgrubienia momentalnie będą dobrze widoczne. Nie mają też dużej odporności na działanie wilgoci, więc przy ich myciu i czyszczeniu należy trochę uważać.

Trochę droższe, lecz dużo lepiej wyglądające i mające dużo większą wytrzymałość na wodę są fototapety lateksowe. Dzięki temu, że mają większą grubość, to znacznie lepiej maskują różne nierówności ścian, a lateksowa warstwa powoduje, że da się je delikatnie przemywać. Jednak przed położeniem ich w kuchni czy łazience należy się dobrze zastanowić, bo jednak przy dłuższym użytkowaniu mogą się trochę zniszczyć. Do wymienionych pomieszczeń idealnie będą się z kolei nadawać fototapety kwiaty z winylu - promocje.


Ten właśnie materiał jest całkowicie odporny na działanie wody, więc nawet regularne zalewanie nic mu nie zrobi. Poza tym nadruki na nich są rzeczywiście barwne i wyraźne, tu winyl jest bezkonkurencyjny. Wcześniej wspominaną zaletą fototapet jest to, że wydrukować na nich można dowolne motywy, i rzeczywiście tak jest. Można zdecydować się na jedną pośród kilku milionów oferowanych fotografii, a można też przesłać coś swojego. Ważne jedynie będzie, żeby przesłane zdjęcie miało odpowiednią jakość, gdyż inaczej przy większym powiększeniu mogłoby nie być wystarczająco wyraźne.

Tags: zdjęcie, ściany, Powierzchnie