Patent na ponadczasową i elegancką łazienkę inspirowaną naturą

Posted on 19/06/2019 9:02pm

Łazienka wykończona odpowiednimi materiałami, z dodatkami w postaci dobrej jakości ceramiki może prezentować się na pewno stylowo. Idealnym sposobem na stworzenie oryginalnej, ale ponadczasowej łazienki są odniesienia do natury, których przykładem mogą być kafle o wyglądzie kamienia, nadające wnętrzu ekologicznego charakteru.
płytki łazienkowe
Author: Erich Ferdinand
Source: http://www.flickr.com


Jak wykreować łazienkę w opisanym stylu?


Interesujące jest to, że funkcję najważniejszego ornamentu w takim pomieszczeniu mogą spełniać same płytki łazienkowe - wystarczy dopasować dekoracyjny wzór oraz zaaranżować lustro, potęgując efekt. Do tego najlepiej dobrać wysokiej jakości wyposażenie o minimalistycznym charakterze. Dobrze sprawdzi się ceramika Duravit. Umywalka i sedes wykonane w bliźniaczej, eleganckiej linii projektowej wytrzymają próbę czasu i nie stracą szybko na aktualności. Chcąc wyeksponować piękną umywalkę nablatową, powinniśmy zaaranżować ją na szafce podwieszanej z szufladą, w której ukryjemy syfon. Tak spasowane materiały wykończeniowe i wyposażenie łazienki zadecydują o tym, iż wypracowany wygląd przestrzeni będzie spójny, ponadczasowy oraz zgodny z trendami.


Barwy, faktury i pokrycia ścian inspirowane naturą oraz renomowana ceramika Duravit są zawsze trafionym pomysłem, gdyż są niestarzejącym się sposobem na modną łazienkę. Płytki łazienkowe można uzupełnić mozaiką, biegnącą nad umywalką i wanną. Jej kolor powinien być dopasowany do reszty wykorzystanych produktów. Pragnąc z czasem trochę zmienić pomieszczenie, możemy wzbogacić je o skupiające wzrok elementy. W tym przypadku warto sięgnąć po klasyki designu, a dokładnie antyki bądź lustra. Nie zapominajmy też o ciekawych projektach polskich projektantów. Zabiegi kosmetyczne w tak wykreowanym wnętrzu, w którym każdy detal ma swoje zadanie, staną się bardzo przyjemną czynnością oraz wyczekiwanym punktem w napiętym planie dnia.
By jednak osiągnąć całkowity sukces aranżacyjny, musimy zwrócić uwagę, aby aranżacja łazienki nawiązywała tonacją do reszty przestrzeni mieszkalnej, na przykład przemycając jasne odcienie z ciepłym drewnem, które pojawią się również w pokoju dziennym czy sypialni.

Tags: antyki, plan, pomysł, miejsce, lokal