Oświetlenie ręcznej roboty, czyli komfort tanim kosztem

Posted on 20/11/2022 8:00am

Śni tobie się trendy pomieszczenie jak z czasopisma, ale nie masz funduszów na zakup drogich sprzętów? Jest jeszcze szansa. Trzeba tylko zaprząc do pracy kreatywność i wziąć się do roboty. Odkryj super tipy na niestandardowe lampy i żyrandole i oszczędzaj na tym.


Szał na klasyczne słoiki
żyrandol
Author: Faruk Ateş
Source: http://www.flickr.com

Pamiętasz pojemniki kosze do segregacji musztardówki, które kiedyś ludzie używali jako szklanki do kawy? Gimnazjalistów zapewne to śmieszy, ja jednak myślę, że to najlepszy przykład błyskotliwości w najlepszym tego słowa znaczeniu. Prawdziwy przejaw DIY. Teraz moda na słoiki jest znowu na czasie i w wielu knajpach wykorzystuje się je do serwowania koktajli. Ja robię z tych przedmiotów ekskluzywne lampy stołowe (więcej: ekskluzywne lampy stołowe), a raczej lampiony – musisz tylko dokładnie wyczyścić słoik i zamieścić w środku świeczkę. Ekstra efekt można uzyskać, pokrywając słoiczek farbami. Nic tak nie stwarza efektu jak
lampa
Source: pixabay.com
zapalona świeczka, a najlepiej zapachowa.
Oświetlenie z butelek po piwie
Flaszki to wspaniały surowiec do tworzenia lamp. Wystarczy kilka butli, linka, narzędzie do cięcia szyb i możesz tworzyć oryginalne ekskluzywne żyrandole np.polecany ekskluzywny żyrandol. Ogranicza cię tylko fantazja. Od czego zacząć? Od najtrudniejszego, czyli od wycięcia denka butelkidna. Aby zrobić to dobrze, wystarczy unieruchomić butelkę (można owinąć szmatką imadło). Dalej to przyciskamy nóż do rżnięcia szkła do butli.


Teraz trzeba okręcić powoli butelką, tworząc równe rowki na butelce. Lekkie stuknięcie i dno wyskakuje w mig. Teraz trzeba przepleść sznur i wkręcić żarówkę. Prosty żyrandol gotowy. Jeżeli lubisz przepych, złącz parę sztuk za pomocą dratwy lub stelaża z drewnianych listw, lub za pomocą rurek PCV. Kombinacji jest sporo.

Jak widać lampy ekskluzywne można zbudować samemu i nie trzeba tracić pieniędzy na zbyt drogie modele ze sklepu. Koniecznie zobacz: najlepsza ekskluzywna lampa. Własnoręczna robota daje satysfakcję i prezentuje się wspaniale. Zrób coś samemu, a przekonasz się, ile w tym radości. Zobaczysz, że znajomym spodoba się, że sam montujesz swoje meble. Za złotówki tego nie dostaniesz.

Tags: oświetlenie, akcesoria, lokum