Nowoczesne oświetlenie salonu – kompendium tego, co powinniśmy o nim wiedzieć

Posted on 09/09/2022 8:08am

Mądry układ świateł w pomieszczeniach to jeden z kluczowych czynników zapewniających dobry nastrój. Oświetlenie do salonu powinno być dobre, żeby lokatorzy mogli dobrze się czuć i cieszyć się wygodą. Do zalet funkcjonalnych koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że ma też funkcję ozdobną – światło perfekcyjnie potrafi ogrzać pokoje, a klasyczna lampka lub ozdobny żyrandol potrafią być uroczą ozdobą wnętrza.

lampa
Author: APD Market
Source: http://www.apdmarket.pl
Nowoczesne lampy do salonu warunkują jedno i drugie – świetny projekt i użyteczność. Oczywiste jest, że nie trzeba myśleć tylko o jednym źródle oświetlenia, można wziąć pod uwagę kilka. Szczególnie kiedy pokój dzienny ma także część jadalną albo jest całkiem spory. Warto również wziąć pod uwagę dodatkowe światło gdy mamy kino domowe albo lubimy coś poczytać na kanapie.

Hej, sprawdź to schody granitowe strzegom, jeśli jeszcze nie wiesz o tej niesamowitej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Oświetlenie do salonu musimy zaplanować z większym wyprzedzeniem, myśląc równocześnie o meblach, jakie będą stały w określonych miejscach pomieszczeniu. Nad dużym stołem świetnie sprawdza się lampa z abażurem, rzucająca mocne światło. Więcej na .

Dobrze, gdy można ją dostosować i podwiesić wyżej czy też niżej. Obok sofy możemy dać lampkę stojącą. Jest łatwa w przesuwaniu, jak na nowoczesne oświetlenie salonu przystało, dlatego przemieszczenie jej zajmuje dosłownie kilka chwil. Jeżeli rzuca mocne światło, możemy spokojnie przy jej świetle czytać albo pracować z laptopem na kolanach, a jeśli można ją trochę ściemnić, będzie pasować do wieczornego oglądania filmu na kinie domowym czy do zrobienia intymnej atmosfery, jak przy blasku świeczek. Nowoczesne lampy do salonu nie są to tylko lampy wiszące czy stojące na podłodze, lecz też żarówki LED. Zamontowane przy części obniżonego sufitu również nadadzą charakteru wnętrzu. Przede wszystkim będą dawać światło ozdobne, dyskretne, w kolorach, które sami wybierzemy.


W salonie przebywa się przede wszystkim popołudniu i wieczorem, kiedy domownicy wracają po intensywnym dniu. Warto więc starannie przemyśleć nowoczesne oświetlenie salonu - zobacz więcej szczegółów, żeby niezależnie od sposobu spędzania czasu gwarantował miłą atmosferę.

Tags: dom, światło, salon