Niespotykane stoliki szklane współczesną pomysłem dla Twojego salonu

Posted on 08/10/2021 7:47am

Aranżacja wnętrza jest sztuką, która bazuje na szczegółach. Te detale to dodatki mające na celu podkreślenie czy stworzenie charakteru wnętrza. Umeblowanie, kolor ścian, oświetlenie - to wszystko składa się na całokształt, jednak to stół jest najważniejszym elementem. Przykładem tego są stoliki szklane niezwykle popularne w dzisiejszych aranżacjach. Zatem przed zakupem stolika należy przemyśleć jaką ma mieć funkcję: praktyczną?


Dekoracyjną? Zapewne tak. Jeżeli stolik ma mieć dekoracyjne zastosowanie, to trzeba zwrócić uwagę na barwę, formę lub styl pomieszczenia, w którym będzie postawiony mebel. Stolik winien być dobrany do reszty mebli. Napotykanym błędem jest niewłaściwy dobór tego mebla do wnętrza. Jakby wszystko się zgadza, a jednak źle dobrany stolik zakłóca aranżację i wypada mizernie na tle np. kompletu mebli. Na rynku istnieje przeogromny wybór tego typu oferty, więc każdy mógłby bez problemu dobrać szklany stolik do swoich wymogów.

Moda na szklane stoliki w nietypowych aranżacjach pomieszczeń (więcej) pochodzi z zagranicy już jakiś czas temu. Na ogół wybierane są stoliki, które łączą w sobie bogate tworzywa. Przykładem jest zastosowanie drewna, szkła i okuć chromowanych. Taki dobór powoduje, że stolik posiada swój styl i jest atrakcyjną propozycją do wnętrza o bardzo zimnych i surowych barwach.

Niektóre stoliki są wręcz dziełami sztuki. Zastosowanie kolorowych lub przydymionych szklanych pulpitów jest odzewem dla tych, którzy chcą czegoś więcej niż nieciekawy, funkcjonalny stolik. Łączenie dwóch czy trzech kolorów w jednej konfiguracji, sprawia, że zwykły mebel (meblemagnat.pl) to dzieło, które świetnie wyróżni się w naszym pokoju. Będzie stanowiło główny element ozdobny i niechybnie będzie zauważone przez gości. Można zakupić też na rynku stoliki szklane, które są podświetlane tak, aby kolorowe szkło było wyeksponowane.


Reprezentatywny stolik będzie pasował w tych wnętrzach, które mają aranżację bardzo współczesną. Nadmienić należy o stolikach, które w całości są wykonane ze szkła. Takie rozwiązanie jest atrakcyjne i unikatowe, bowiem wyróżnia się od większości tego typu mebli. Zastosowanie tego modelu stolików będzie mile widziane tam gdzie są ogromne przestrzenie z dojściem do światła. Szklane stoliki mają przy tym funkcje praktyczne.

Tags: aranżacja, element, Powierzchnie, fragment, przestrzenie