Najbardziej wygodne materace

Posted on 26/07/2019 7:35am

Dobór materaca zależy od upodobań, okoliczności zdrowotnych, również twardości obecnego materaca, to znaczy od przyzwyczajenia.


Materace typowej twardości są w największym stopniu wygodne.


żarówka
Author: Thank you for visiting my page.
Source: http://www.flickr.com


Dobierając prawidłowo twardość wkładu materaca, również rodzaj i grubość pianek wykończeniowych, kręgosłup jest skierowany w prostej linii. W materacu nazbyt miękkim kręgosłup zapada się za bardzo, w materacu za sztywnym rejon ugięcia materaca jest nazbyt mały. Materac z lateksu poprawniej układa się do zarysu obciążenia kręgosłupa trzymając go dokładnie w prostej linii, przede wszystkim w powiązaniu z poduszką modelowaną. Lateks aktywuje więcej punktów podparcia dla takiej samej powierzchni, przez co precyzyjniej rozstawia ciężar. Materac 90x200 kieszeniowy jest odrobinę twardszy, mniej się zapada, co także odnajduje swoich zwolenników. Są zaopatrzone w sprężyny kieszeniowe ze stali wysoko-elastycznej. Materace kieszeniowe z lateksem, poziomem komfortu są podobne do materaców z lateksu, przy zachowaniu lepszej ceny.
Materace z panki to znakomite rozstrzygnięcie dla dzieci, młodzieży, również ludzi dorosłych, lecz w przypadku tej ostatniej grupy należy wziąć pod uwagę materace z pianki zaprojektowane i sporządzane wyłącznie z myślą o osobach dorosłych, ze względu na różne pianki wykorzystywane przy wyrobie, celowo dopasowane do różnych obciążeń.


Materace lateksowe są jednak bardziej wygodnymi i bardziej odpornymi na funkcjonowanie i rozwój roztoczy w ich wnętrzu, gdyż lateks nie sprzyja ich rozwojowi. Owe materace są antyalergiczne i proste w utrzymaniu czystości.

Tags: komfort, kręgosłup, materac, stal, kształt