Meble od projektantów - jakie są ich zalety ?

Posted on 03/06/2021 9:23am

Analizując obecny rynek meblarski, nietrudno zauważyć, że największą popularnością cieszą się produkty pochodzące z tak zwanych sieciówek. W Polsce funkcjonuje kilkanaście firm, które mają swoje salony w większości dużych miast i oferują sprzedaż mebli wytwarzanych masowo. Ich największą zaletą jest cena, która zazwyczaj jest stosunkowo niższa od tej proponowanej przez małe przedsiębiorstwa wytwarzające meble.
Coraz więcej osób zauważa jednakże liczne wady mebli pochodzących z tego typu sklepów. Podstawową z nich, która odgrywa obecnie kluczową rolę, jest brak oryginalności. Ludzie raczej nie przepadają za sytuacjami, kiedy okazuje się, że co drugi znajomy ma dokładnie takie same łóżko lub stół w kuchni. Ciężko zaprzeczyć, iż po prostu lubimy się różnić od innych, mamy to wpisane w naturę. To, jak mamy urządzone mieszkanie decyduje nie tylko o naszym samopoczuciu i spełnieniu naszych pragnień. Fakt ten ma znaczenie również w przypadku na przykład określenia naszego statusu wśród znajomych, jest praktycznym obrazem naszego gustu i upodobań. Z tej przyczyny rzadko kto chce, aby ktoś uważał go za mało oryginalnego. Co więcej, dochodzi kwestia taka jak montaż mebli które pochodzą z sieciówek, który jest zwykle dosyć skomplikowany i bardziej przypomina układanie puzzli. Z uwagi na tego rodzaju dylematy, aktualnie powstaje coraz więcej firm, które inspiruje renowacja i naprawa mebli, które teoretycznie mogłyby zakończyć już swój żywot. -Sprawdź więcej


naprawa mebli
Author: thisisbossi
montaż mebli
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Ludzie, którzy zakładają tego typu działalność to zazwyczaj absolwenci szkół artystycznych, szczególnie wzornictwa przemysłowego. Po długich latach studiów zdobyli oni wiedzę, którą mogą wykorzystać w praktyce i tworzyć niepowtarzalne, designerskie meble. Używanie do tego celu przedmiotów liczących sobie nawet kilkadziesiąt lat jest o tyle ciekawe, iż sprzyja ochronie środowiska. Dzięki tego typu ludziom meble, które można byłoby określić jako odpady i wywieźć na śmietnik, dostają drugą szansę, zupełnie nowe życie. Częstokroć okazuje się, że w rzeczywistości niewiele potrzeba aby podarty stary fotel (zobacz: fotele biurowe kubełkowe) stał się designerskim dodatkiem do naszego salonu. Jeśli chodzi o montaż mebli tego typu np. w kuchni, naturalnie powinniśmy się liczyć ze stosunkowo wysokimi kosztami. - (Więcej pod tym linkiem) Efekt jednakże z pewnością nas zachwyci. Firmy zajmujące się taką działalnością przeważnie świadczą także usługi takie jak naprawa mebli. Prawda jest taka, iż w obecnych czasach zasadniczo zamiast coś naprawiać, zwyczajnie wymienia się to na nowe. Inaczej jest jednak w przypadku porządnych, solidnych mebli sprzed lat, które wymagają po prostu małego liftingu.


Niezależnie jednak od tego, czy preferujemy meble z sieciówki, czy też stylowo odnowione i naprawione starocie, to, czym musimy się kierować w pierwszej kolejności, są nasze osobiste upodobania. Nie ma nic złego zarówno w kupowaniu mebli w popularnych sklepach, jak i w wybieraniu tych od młodych projektantów. To, co wyłącznie powinno mieć dla nas znaczenie, to nasz własny gust.

Tags: meble, mieszkanie, obraz, usługi