Mało pracy - spektakularny efekt. Dopasowujemy najładniejszą fototapetę!

Posted on 28/10/2020 7:28am

Jeżeli chcemy coś zmienić w w naszym otoczeniu, a nie możemy zdecydować się na ostre posunięcia, jak zmiana koloru ścian lub poważny remont, dobrym urozmaiceniem wystroju wnętrz naszego mieszkania mogą być fototapety albo naklejki na ścianę. Jest to naprawdę sprawdzony sposób, by niewielkim kosztem i przy małym nakładzie pracy uzyskać zjawiskowy efekt!

Fototapeta do pokoju dziecięcego
Author: www.przyklejkopety.pl
Source: www.przyklejkopety.pl
Kupno fototapety do salonu, który wymaga odświeżenia lub ożywienia, to świetny sposób na wykreowanie nowej, niepowtarzalnej przestrzeni w naszym mieszkaniu. Dzięki temu i kilku ekstra akcesoriom uzyskamy nastrojowy klimat naszych wnętrz. Jak je dobrać, by na pewno pasowały do pokoju? Najpierw sprawdźmy, które kolory są dominujące, a których nie mamy w ogóle.

Zastanówmy się, w otoczeniu których barw będziemy czuć się najlepiej, a jakie mogą nas drażnić lub ich nie polubimy. Zobaczmy, które figurki na tort już nam się opatrzyły i jakie moglibyśmy zamienić na nowe (na przykład narzuta na łóżko, poszewki, ramki na zdjęcia, wazony). Jeżeli określiliśmy mniej więcej, w jakie zestawienia kolorystyczne będziemy iść, poszukajmy takiej fototapety do salonu, która spełni wszystkie nasze oczekiwania . Możemy postawić na motywy naturalne, pejzaże i krajobrazy, możemy kupić coś, co będzie wyrażać naszą osobowość, na przykład jakąś abstrakcyjną kompozycję. Jeżeli fascynuje nas pop-art i taki wzór fototapety będzie pasować do naszego domu, postawmy na mocny kolor i wyraźne kontrasty.

Jeżeli lubimy podróżowanie i mamy swoje ulubione miasta, jak Rzym czy Paryż, możemy zdecydować się na fototapetę z motywem światowej architektury. Jeżeli lubimy motywy etniczne a w naszym domu gromadzimy egzotyczne pamiątki czy drewniane dekoracje, a nad łóżkiem mamy indiański łapacz snów, taka fototapeta będzie wyborem idealnym.


Dobrą propozycją do mieszkania w stylu skandynawskim będzie fototapeta monochromatyczna lub czarno-biała. Oczywiście fototapety nie tylko sprawdzą się w naszym salonie, ale też w pokoju malucha. Fototapety dla dzieci najczęściej są bajecznie kolorowe i z pewnością rozpogodzą każdy pokoik, ale coś w stonowanych barwach czy pastelach też się znajdzie. Możemy wybrać bajkowe postacie, baloniki, wesołe zwierzaki czy samochody.

Dobrze jest pomyśleć o wzorze na dłużej, by był radosny, lecz by za niedługo nie stał się za bardzo dziecinny (zobacz tutaj). Fototapety dla dzieci warto wybrać tak, żeby rosły wraz z nimi. Odświeżanie wnętrz za pomocą fototapet jeszcze nigdy nie było tak proste! Trzeba jedynie dopasować odpowiedni motyw i rozmiar a później umieścić go na ścianie, aby cieszyć się nowym, pięknym wnętrzem.

Tags: mieszkania, krajobraz, remont, Rzym, praca