Nabywasz mieszkanie? Wybierz takie z oknem w łazience!

Posted on 29/09/2021 7:14am

Każdy z nas, nabywając nowe mieszkanie jest niezwykle podniecony. Wybieramy ulubioną dzielnicę, rodzaj budynku, metraż. Jest to jednak także niezwykle stresujące zadanie, bowiem trzeba podjąć parę ważnych decyzji. Na którym piętrze pragniemy mieszkać? Czy w świeżym lokalu znajduje się balkon? Istotną sprawą jest również łazienka z oknem – rzecz dość nietypowa, aczkolwiek bardzo wygodna.

okno w łazience
Author: Bob n Renee
Source: http://www.flickr.com
W wiekowych kamienicach, tych z początku wieku, toaleta (sprawdź tutaj) była rzadkością. Oczywiście, w następnych latach wszyscy zaadaptowali ją sobie, lecz z początku miało jej tam nie być – toaleta na półpiętrze i tyle. Dlatego też, jest ona przeważnie pomieszczeniem „ślepym”, mieszczącym się gdzieś pośrodku mieszkania. Jednak w nowszych budynkach normalne jest choćby jedno tego rodzaju miejsce. Dlatego jeżeli szukasz nowego lokum, bądź pewien, że jest tam łazienka (zobacz kabiny radaway) z oknem, zjawisko które coraz częściej występuje. Gdyż wszyscy zaczęli bardziej ciekawić się tym zagadnieniem. Pragną posiadać znaczniejszą swobodę, już nikogo nie zaskakuje fakt budowania paru toalet w wielorodzinnym budynku. Z tego powodu, jeśli nabywasz lokum w świeżym budownictwie, możesz spodziewać się bardziej modernistycznych pomysłów.

Głównym powodem, dla którego to zagadnienie jest ważne jest wilgoć. W pomieszczeniu tym bowiem uskuteczniamy gorące kąpiele, mnóstwo pary wodnej unosi się w powietrzu. Oczywiście, standardem jest wentylator elektryczny, lecz on nie za każdym razem jest w mocy zastopować pojawienie się grzyba. I tutaj nie chodzi o kwestie estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Bowiem nieustanne trwanie w niewłaściwie wentylowanym pomieszczeniu, może nawet w skrajnych przypadkach doprowadzić do astmy.Dodatkowo łazienka z oknem jest bardziej przytulna. Jest w niej sporo dziennego światła, możemy nawet postawić w niej światłolubnego kwiatka sadzonkowego. Jeżeli kłopoczesz się o brak intymności, zawsze możesz zasłonić okno odpowiednią folią, i po kłopocie. Zresztą, można także zamontować ciekawe firanki lub rolety, aby w razie potrzeby odseparować się od świata. Łazienka z oknem nie jest żadnym luksusem, jest to sytuacja, która powinna być bardzo powszechna. Niestety, w starszych kamienicach, w których bieżąca woda nie była koniecznie wykorzystywana na kąpiele, jest to rzadkość. Dlatego jeśli planujesz nabycie mieszkania, upewnij się że w twej toalecie znajduje się chociażby najmniejszy lufcik. Dla własnego dobra.

Tags: woda, mieszkanie, lokum