Kilka porad o wyborze właściwego źródła światła w zależności od rodzaju pomieszczenia w domu.

Posted on 04/07/2018 10:04am

Lampy, prócz dekorowania mieszkania powinny pełnić określone funkcje. Dzisiaj podajemy parę porad, jak właściwie dobrać oświetlenie do konkretnego pomieszczenia. Zacznijmy od miejsca do spania. Niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji osobną sypialnię, czy też rolę tę pełni pokój dzienny, bardzo ważne jest, żeby miejsce to zaopatrzone było w odpowiednie lampy nocne.

sypialnia
Author: Walter Schärer
Source: http://www.flickr.com
Nierzadko skupiamy się na wyglądzie samego łóżka, pięknej pościeli, zapominając o ważnej roli, którą pełnią lampy nocne. Przed snem należy się wyciszyć, wprawić w odpowiedni nastrój, zrelaksować. Instalowanie błędnie dobranego oświetlenia w sypialni może skończyć się nawet kłopotem z zasypianiem - a na bezsenne noce mało kto z pracujących, aktywnych ludzi może sobie pozwolić. Wybierając lampy nocne musimy brać pod uwagę to, aby emitowały one delikatne, rozproszone światło - http://www.lampyilampki.pl/263-lampki-nocne.

A co jeśli mamy w domu małe dziecko? Powinniśmy się liczyć z tym, że obojętne czy śpi z nami w pokoju czy obok, będziemy musieli do niego wstawać nawet parę razy w nocy. Świetnym wariantem jest zdecydowanie się na jakiś rodzaj lampki dla niemowląt - mogą one pięknie wzbogacić wnętrze dziecięcego kącika, a przy tym emitują delikatne światło, dzięki czemu nasze dziecko będzie spać spokojnie. Lampki dla niemowląt występują w wielu barwach i kształtach - czy to naśladujących przyrodę: słoneczko, rośliny, zwierzaki, czy bajkowych bohaterów. Pamiętajmy, iż już najmniejsze dziecko winno mieć w zasięgu oczu piękne, a przy tym stymulujące jego rozwój rzeczy. Trzeba przyznać, iż wybór pośród bardzo bogatej oferty wcale nie będzie prosty. Należy też zwrócić baczenie na to, czy są one energooszczędne - pamiętajmy, iż często nie gasimy ich całą noc - http://www.lampyilampki.pl/292-oswietlenie-lazienkowe.pokój dziecięcy
Author: jencu
Source: http://www.flickr.com
Lampki dla niemowląt często są wyposażone w pozytywkę - to świetne połączenie, bo łagodne utwory pomagają dziecku zasnąć. Na koniec zajmijmy się łazienką. Jakie cechy powinny mieć lampy łazienkowe? Po pierwsze muszą być bardziej odporne na wilgoć, następnie emitować światło odpowiednie do wykonywanych w łazience zabiegów higienicznych, upiększających, a także do sprzątania. Sufitowe lampy łazienkowe należy uzupełniać dodatkowym punktem światła blisko lustra - dzięki czemu nie powinniśmy mieć kłopotów z porannym goleniem czy wykonywaniem makijażu. Mamy nadzieję, iż dzięki tym kilku radom prościej przyjdzie wam wybrać odpowiednie światło do mieszkania - lampki dla niemowląt są takie urocze.

Tags: sypialnia, noc, połączenie