Jakie mogą być najbardziej skuteczne sposoby wyszukiwania konkretnych i ściśle sprecyzowanych stron w sieci internetowej

Posted on 16/07/2020 8:03am

Wyszukiwarka Google to skarbnica wiedzy wszelakiej. Z roku na rok strony dostępne pod jej szyldem powiększają się w bardzo szybkim tempie. Jednak wraz coraz większą ilością dostępnych linków nie postępuje edukacja osób guglujących codziennie po zasobach. Duża ich część nie bardzo potrafi dokładnie szukać zadanych treści, wprowadzając w okienko wyszukiwarki całe złożone zdania i oczekując, że pojawią się dziesiątki adekwatnych wyników, spełniających wymagania.

Wyszukiwanie informacji
Author: Zumi
Source: http://www.zumi.pl
Inni tak zestawiają wyrazy, że wyniki które dostają musieliby sprawdzać tygodniami, nim doszukaliby się odpowiednich wyników. Tak dużo czasu przed ekranem komputera i tyle pieniędzy przeznaczonych na internetowe połączenia zaprocentować powinno wzrostem świadomości internetowej użytkowników. Tymczasem większość przez długie lata nie rozwija się w żaden sposób, pozostając stale na tym samym stopniu zaawansowania, niczym człowiek pierwotny, który za nic na świecie nie chce zejść z drzewa.Obcowanie ze współczesnymi narzędziami obsługującymi wyszukiwanie wcale nie jest tak trudne, jak komuś będzie się wydawało. Właściciele Google dbają o to żeby cały czas poprawiać swoje dzieło tak, aby nadążało za rosnącymi potrzebami przeszukiwania rosnącej liczby bezwartościowych stron. Szukając nowego mebla pod telewizor albo do łazienki nie wystarczy już wpisać w wyszukiwarce meble RTV i łazienkowe meble, gdyż w wynikach wyskoczą dziesiątki stron, z których większość w ogóle nie będzie zawierała oferty mebli.

Szafka pod rtv
Author: Bonsoni.com
Source: http://www.flickr.com
Zawężenie do tekstu stolik (zobacz meble rzeźbione) szafka rtv (polecany sklep nieco zbliży do celu, lecz w dalszym ciągu trudno będzie wyszukać oferty sklepów. To samo dotyczy frazy łazienkowej.

Absorbujący tekst? Jeśli tak myślisz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie, którą tu znajdziesz, też jest coś wartościowego.

Poszerzenie hasła do rozmiaru szafka łazienkowa słupek (zobacz więcej na stronie sklepu internetowego) da zapewne wąską ofertę producentów tych nietypowych mebli, lecz okazać się może, że w ich żargonie nazwy będą inaczej brzmiały i tym samym wyszukiwarka również indeksuje je w inny sposób. Warto więc podawać takie zestawienia słów opisujących szukaną frazę, aby jak najbardziej zawęzić wyniki wyszukiwania. Inaczej zamiast sklepów z szukanymi artykułami otrzyma się śmieci.