Jak zaplanować pokój dla nastolatka? Na co zwracać uwagę? Co jest najistotniejsze?

Posted on 04/03/2022 8:03am

Jak zaplanować pokój, ażeby poczuć się w nim najlepiej. Jakie powinny być ściany i meble? Jak to wszystko powinno być zgrane? Tego rodzaju pokój jest faktycznie wymagający, ponieważ powinien być niepowtarzalny oraz wygodny.


sofa
Author: storebukkebruse
Source: http://www.flickr.com
W tego typu pokoju z pewnością muszą być trzy strefy. Pierwsza z nich do spania, druga do nauki, zaś trzecia do relaksu i rozrywki. Możemy dzięki temu wydzielić miejsce do przyjmowania gości z bardzo miłymi do siedzenia pufami lub [bio bawełna pościel] fotelami i stolikiem. Czasem również jest tak, że przez brak miejsca w pokoju nastolatka, na biurku do nauki mamy komputer, który oczywiście bardzo często służy rozrywce.

sofa
Author: Reinhold Polska
Najlepiej pomyśleć o oddzielnym, chociażby bardziej małym biurku na komputer, aby przestrzeń do nauki i rozrywki nie krzyżowały się. Będzie to bardzo pomocne podczas odrabiania lekcji. Najlepszym pomysłem na urządzenie takiego pokoju jest wykorzystanie jakiegoś motywu przewodniego, który związany jest z zainteresowaniami nastolatka (łóżka dla dzieci). Jeśli będziemy mieć taki motyw, to można być pewnym, że nasz pokój stanie się inspirującym i nieszablonowym miejscem. Odpowiedni wybór kolorów ścian będzie bardzo pomocny w rozdzieleniu różnorodnych stref w pokoju dla nastolatka (sofy dziecięce). Najlepiej zdecydować się na takie kolory, jakie będą podobać się nastolatkom.


Dosyć często do tego rodzaju pokoju dobierane są soczyste, mocne kolory, podkreślają one młodzieżowy charakter pomieszczenia. Nie możemy jednak przesadzić z ilością kolorów na ścianie, by pokój dla nastolatka nie był zbyt pstrokaty. Też meble dla młodzieży muszą być faktycznie dobrane, żeby komponowały się z pozostałymi elementami.

Tags: pokój