Jak żyć najbardziej wygodnie? Jak czuć się najbardziej korzystnie w swoim domu? Jak się okazuje odpowiedź jest dość jasna

Posted on 19/11/2022 8:04am

Jedna z ważnych zasad mówi, że chcąc mieć udane życie powinniśmy wygodnie żyć, pięknie, a co najważniejsze zgodnie z naszym gustem. Na nic zdają się mody, gdy nie będziemy urządzać w stylu, który nam się podoba, w którym czujemy się najlepiej. Pamiętajmy więc, że zasada pierwsza odpowiedniego urządzania mieszkania czy domu, to ta która głosi, że trzeba myśleć przede wszystkim o sobie i swoich potrzebach. Oczywiście, jak mamy rodzinę, należy także uwzględnić ich wszelkie sugestie. Niemniej, niektórzy zatrudniają dekoratorów wnętrz, by ktoś zrealizował ten plan za nich. To nie zawsze zdaje egzamin.


Warto jednak dodać, że wspaniały dekorator skupi się na potrzebach klienta, może i narzuci swoje zdanie tu i tam, no przecież jest specjalistą, ale już później dostosuje te sugestie do wymagań swojego klienta. Taki człowiek wie, czy konkretne kinkiety (polecamy stylowe lampki nocne) do przedpokoju czy kinkiety dla dzieci są dobrym pomysłem, a może nie za bardzo. Czytaj też .

Potrafi też odpowiednio zdefiniować i wyartykułować potrzeby, o których mamy pojęcie, ale nie potrafimy przełożyć ich na język, jakim posługuje się on. Tak samo, taki specjalista będzie wiedział dokładnie, jak rozkład w domu będzie najlepszy, żeby było ładnie, modnie, ale co najważniejsze wygodnie dla nas i dla naszej rodziny. Zamiast kinkietów może przykładowo zaproponować nowoczesne lampy dla dzieci (). Może tak samo zaproponować wiele innych interesujących rozwiązań w kuchni czy łazience, czy w miejscach, w których zupełnie nas to zaskoczyło, a które będą świetnie pasować do naszego stylu.


Jednocześnie, być może jesteś kimś, kto nie chce wynajmować nikogo do wykończenia wnętrz, bo wiesz dokładnie, jak chce, żeby wyglądało jego mieszkanie. W takim przypadku próbuj, przecież to Ty zamieszkasz to miejsce, więc znasz dobrze swoje priorytety. Jak wskazuje praktyka wiele osób świetnie zna się na aranżacji, więc nie muszą oni wynajmować fachowca w tym zakresie. Większość jednak, jeśli naprawdę chce wycisnąć jak najwięcej z możliwości swojego mieszkania, powinna zaufać osobie, która zna się na tym.
Czytaj też

Tags: lampy, kinkiety