Jak wybrać oświetlenie do łazienki?

Posted on 09/03/2019 5:19pm

W sklepach mamy bardzo dużą ofertę lamp i często nie jest łatwo zdecydować się, co najbardziej będzie pasowało nam do danego miejsca. Dlatego chcemy przekazać wam parę rad na temat wyboru oświetlenia do łazienki tak, aby zyskać ciekawy wystrój przy równoczesnym komforcie podczas przebywania w niej.

oświetlenie łazienkowe nad lustrem
Author: Karen Highland
Source: http://www.flickr.com
Pierwszą sprawą, na jaką trzeba zwrócić uwagę jest to, czy nasza łazienka posiada okno, jakie będzie dla nas ekstra (a w ciągu dnia nierzadko jedynym) źródłem światła. W łazience bez okna z definicji należy zadbać o lepsze światło. Następna rzecz to gabaryty pomieszczenia - jest to blokowa dziupla dwa na dwa metry kwadratowe czy może olbrzymi salon kąpielowy? To powie nam, ile źródeł oświetlania potrzebujemy - lampytanie.pl.

Zacznijmy od oświetlenia sufitowego. W marketach budowlanych mamy do wyboru drogie i tanie plafony, klasyczne lub nowoczesne lampy wiszące. Choć niejednokrotnie decydujemy się na plafon, jednakże pragnęlibyśmy pokazać wam, iż nowoczesne lampy wiszące również super pasują do tego pomieszczenia, ich fantazyjne formy mogą ekstra udekorować wnętrze.

Jeżeli jednak zdecydujecie się na inny rodzaj lampy uczulamy, żeby sprawdzić, czy wybrane przez was tanie plafony są dostosowane do użytkowania w pomieszczeniu o zwiększonej wilgotności oraz jaki typ żarówki da się w nich dać - tak, żeby uzyskać potrzebną ilość światła - zarówno do porządkowania (jak wiadomo to miejsce brudzi się dość mocno), jak i czynności higienicznych (lampytanie.pl). Niezależnie od tego należy zainstalować dodatkowe oświetlenie lustra łazienkowego. Ranny makijaż, golenie czy pozostałe czynności upiększające korzystniej wykonywać w odpowiednim świetle.Oświetlenie lustra łazienkowego może być w formie różnego typu reflektorków, kinkietów, w tym wypadku także mamy do czynienia z bogactwem form, materiałów i stylów. Naturalnie lampy powinny pasować do reszty wyposażenia łazienki, współgrać z armaturą, ceramiką sanitarną i kafelkami na ścianach i podłogach. Jeżeli jesteście dopiero na początku urządzania swojej łazienki, można odwrócić sytuację i zacząć od wyboru świetnej lampy, a później na tym motywie oprzeć dalszy wystrój.

lampy w łazience
Source: pixabay.com
Przy pomocy wymiany lamp da się także odświeżyć łazienkę bez potrzeby robienia dużego remontu. Wzbogaceni w tę wiedzę śmiało możecie ruszać na zakupy - tanie plafony.

Tags: łazienka, styl, pomieszczenia