Jak otrzymać wygląd prawdziwego drewna, trochę oszukując?

Posted on 04/07/2018 10:04am

Od paru lat cena artykułów wyprodukowanych z drewna dość mocno wzrosła, przeważnie wskutek namnażających się przepisów dotyczących ścinki drzew. Jak w tym wypadku się zachować, żeby zaoszczędzić i jednocześnie uzyskać zadowalający rezultat w mieszkaniu?


Estetyka przy wykańczaniu pomieszczeń jest bardzo ważne, możemy powiedzieć, że WCześniejsze „szczeble” budowy można wykonać bardziej niedbale, zaś jeśli nie wykończymy pomieszczeń dokładnie to włożony wysiłek pójdzie na marne.


listwy przypodłogowe drewniane
Author: www.bellemaison.pl
Source: www.bellemaison.pl
Łóżko japońskie
Author: Beds.pl
Source: Beds.pl


Każdy prawdopodobnie ceni sobie szykowny oraz klasyczny wygląd drewna. W pokoju ukończonym „w drewnie” automatycznie czujemy się pewniej oraz uspokajamy się, lecz artykuły drewniane są niesamowicie drogie, zaś ich utrzymanie kosztowne. My zalecamy zastosować niewielkie oszustwo i nabyć drzwi fornirowane, zaraz wytłumaczymy jaka jest różnica. Przy wykonaniu tych drzwi stosuje się mniej kosztowne rodzaje drewna na tak zwany „rdzeń”, jaki obklejany jest cieńszą warstwą drzewa szlachetnego – typu przykładowo cedr, dąb, akacja. Pozwala to generalnie zmniejszyć cenę drzwi nawet parunastokrotnie w porównaniu z drzwiami wytworzonymi całkowicie z jednego gatunku drewna. Niestety takie drzwi również mają słabe punkty. Płyta fornirowa jest stosunkowo cienka, ponieważ najgrubsze płyty posiadają grubość ok. 1 cm, toteż nie zaleca się kupować ich, jeżeli w mieszkaniu są zwierzęta. rekomendowane listwy przypodłogowe drewniane również upiększą wygląd pokojów. W jakim przypadku je stosować? Ano wtedy gdy podłogę pokryliśmy nie panelem drewnianym lecz tańszym panelem ze sklejki.


Listwa przypodłogowa drewniana idealnie zamaskuje nie jedynie kable biegnące wzdłuż ściany, ale również nasze małe oszustwo.


Choć cena produktów z drewna jest wysoka, istnieje bardzo dużo sposobów aby trochę oszukać, iż stać nas na wykończenia drewniane. http://invado.pl/produkty/drzwi-fornirowane- Drzwi fornirowane oraz listwy drewniane przypodłogowe są na to dobrym przykładem.

Tags: panele, WC, KOŁO, domu