Jak umeblować wąski i nieduży salon by nie przytłaczał a był punktem do miłego wypoczynku.

Posted on 09/02/2019 7:44am

Salon bywa wizytówką każdego mieszkania. To właśnie tu bardzo chętnie odpoczywamy i spędzamy chwile w kręgu najbliższych. Prawidłowe umeblowanie lokum o dużym metrażu bywa prostszym zadaniem aniżeli urządzenie niewielkiego. Obojętnie od tego, ile metrów mamy do dyspozycji, pokój dzienny powinien być pomieszczeniem pokazowym i widnym. I jak urządzić wąski pokój? Nieduże salony muszą być bardzo mądrze urządzone, tak aby rezydowanie w nich było wygodne i funkcjonalne. Meble do małego pokoju mają wielkie znaczenie. Niższe meble powodują, iż pomieszczenie wydaje się optycznie wyższe.


Author: Post Memes
Source: http://www.flickr.com
Meble o tej samej wysokości optycznie porządkują sferę a także poszerzają powierzchnię. Szeroki i duży regał można ustawić przy krótszej ścianie, dzięki czemu pokój będzie miał korzystniejsze proporcje. Do małego pokoju trzeba zakupić wielofunkcyjne i składane meble na przykład stoliki (zobacz promocje na stoły dla dzieci) z szufladami czy pufy ze schowkami. W ten sposób możemy zaoszczędzić trochę miejsca. Stół, z racji tego, iż jest to mebel niezbędny, powinien znajdować się w każdym, nawet małym mieszkaniu. Dobry przykład: meble.pl/prod,meble,pokojowe.

W przypadku małych możliwości aranżacyjnych można zakupić wzory składane albo wybrać stolik kawowy. Oferta dostępnych stolików na współczesnym rynku jest niezwykle duża, dzięki temu bez problemu dobierzemy mebel pasujący do każdego wnętrza. Drzwi i podłogi nie powinny przyciągać naszego wzroku. Warto zdecydować się na proste modele. Dodatkowo drzwi z szybkami optycznie dodadzą przestrzeni. Jasne kolory ścian w salonie optycznie powiększą go, a także dodadzą wrażenia czystości a także przejrzystości. Ale nie wszystkie barwy powodują, iz efekt ów osiągniemy.


meble systemowe
Author: ABRA
Source: ABRA
Ciepłe jasne kolory, jak żółć, mogą spowodować całkowicie odwrotny efekt. Meblując niewielki pokój, trzeba rozważyć zimne kolory takie jak szarości, błękity i naturalnie ponadczasową biel. Lampy wiszące przeważnie zalecane są do wielkich pokoi. Do małego salonu korzystniej wybrać lampy z kloszami otwartymi do góry. Światło padające skierowane na sufit optycznie podwyższy go. Planując oświetlenie pamiętajmy, iż nieduże pomieszczenia nie akceptują chaosu a także urozmaiceń. Z tego powodu wszystkie lampy zamontowane w salonie winny być utrzymane w tym samym stylu.

Tags: światło, salon, stolik