Gdzie wykorzystuje się tak zwany system click clack oraz jakie są rodzaje umywalek?

Posted on 15/05/2019 7:38am

W dowolnej toalecie jest przynajmniej jeden składnik jej wyposażenia, jaki funkcjonuje do umycia twarzy albo pozostałych części ciała. Ponadto opisywane części mogą też posłużyć do robienia prania ręcznego lub mycia np. skórzanych butów.


Po bokach takiego elementu są małe wgłębienia, w jakich można umieścić używane do mycia mydła.


kostka brukowa
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Source: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
Odpływ wody z umywalki może przebiegać przy pomocy specjalnego zaworu odpływowego, który mógłby zostać zamykany np. korkiem automatycznym lub mającym tak zwany system klik-klak. Umywalki produkowane są na ogół z ceramiki, chociaż do takiego celu wykorzystuje się również kamień naturalny czy tworzywa sztuczne albo żeliwo. Na dole misy jest położony tzw. otwór odpływowy. Należałoby dodać, że umywalki można by podzielić ze względu na sposób instalacji. Są więc między innymi umywalki stojące, czy też narożne. Opisywana w niniejszym artykule umywalka mogłaby posiadać tzw. baterię, czyli część, która zaopatruje ją w bieżącą wodę.


Należałoby również wspomnieć, że umywalki mogłyby być symetryczne bądź niesymetryczne. Mogłyby także mieć otwór albo nie. Poza tym mogą mieć tzw. przelew. Co poniektóre z nich mogłyby być też dostosowane to zamontowania na meblu. Warto tu wspomnieć, że do umywalek produkuje się specjalnie dostosowane regały, w jakich można by przechowywać różne przedmioty przydatne w codziennym używaniu, przykładowo kremy czy zapasowe mydło.


Aby ukryć przed wzrokiem konieczne do właściwego działania umywalki części instalacji zasilającej, stosuje się też w co poniektórych przypadkach tak zwane postumenty lub pół postumenty. Są one zamontowane do ściany.

Tags: szkło, elementy, wyposażenia, przedmioty