Gdy drewniana podłoga traci swoją świeżość... Wyprobuj cyklinowanie!

Posted on 14/09/2022 10:00am

Każdy drewniany parkiet po latach traci swoje pierwotne piękno. Wówczas trzeba zadecydować, w jaki sposób go odświeżyć. Z pomocą przychodzi wtedy specjalista, który zajmie się cyklinowaniem.


Jest to kilkuetapowy proces, którego efekt może być spektakularny.


Nie warto zastanawiać się nad zmianą drewnianego parkietu, tylko rozpocząć cyklinowanie Jelenia Góra i inne miasta niewątpliwie mają na swoim terenie wielu specjalistów, którzy podejmą się odświeżenia naszego parkietu. Decyzję o renowacji podłogi w domu powinno się podjąć, kiedy lakier pokrywający podłogę jest już widocznie wytarty, albo gdy drewno po prostu jest zniszczone. Długość robót zależy od stopnia wyeksploatowania drewna. Podłogi w najgorszym stanie cyklinuje się kilka razy i dopiero później zabezpiecza się je odpowiednim lakierem.
żaluzje


Jak wygląda zabieg cyklinowania? Fachowcy posługują się maszynami zwanymi cykliniarkami. Korzystając z nich, dokładnie ściera się wierzchnią, zużytą powierzchnię drewna oraz poddaje się je szpachlowaniu, czyli uzupełnianiu wszystkich ubytków. Aby podłoga odzyskała swój pierwotny wygląd, proces ten musi być bardzo dokładny. Następną fazą prac jest polerowanie zaschniętej podłogi.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj (https://www.vitrintec.pl/pl) inne tego typu materiały - one także są godne uwagi.

Potem parkiet należy pokryć podkładem oraz wypolerować. Po niezbędnym dokładnym odkurzeniu i umyciu podłogi trzeba ją zalakierować. Gwarantuje to wyższą trwałość. Trzeba mieć świadomość, że po każdej fazie cyklinowania powinno się sprawdzić stan parkietu: czy nie widać żadnych ubytków i czy deski się nie ruszają. Jeśli coś nie wygląda źle, cały proces trzeba powtórzyć. Jeśli będzie taka potrzeba, wiele razy. Dopiero powleczenie warstwą lakieru kończy proces.


Wiele osób remontujących dom pyta, czy można cyklinować samodzielnie. Teoretycznie tak, wystarczy tylko kupić (lub pożyczyć) odpowiedni sprzęt i preparaty.


W praktyce okazuje się, że to, co wygląda jak banalne ścieranie oraz polerowanie, jest trudnym procesem, a świetny efekt wymaga długiego okresu nauki, doświadczenia i precyzji. Lepiej więc zatrudnić do tego zadania fachowca, który profesjonalnie zadba o odnowienie naszych pięknych podłóg.

Tags: remont, kurz, efekt, sposób, Fachowiec