Funkcjonalność i estetyka w kuchni czyli szafki kuchenne

Posted on 03/06/2021 9:16am

Czasy gdy jedynym zadaniem kuchni było przygotowanie i wydanie śniadań, obiadów i kolacji na szczęście znalazły się już dawno za nami. Teraz kuchnia to miejsce spotkań domowników, a także funkcjonalność, ergonomia i design. Ale czy istnieje sposobność aby w kuchni w tym samym czasie znalazł się ład i porządek wraz z estetycznym wyglądem? Przyrząd do obierania warzyw, sprzęt do drylowania wiśni czy maszynka do mięsa niekoniecznie muszą stanowić największą ozdobę naszego wnętrza. Odpowiedzią na te wątpliwości są szafki kuchenne.
pomieszczenie kuchenne
Author: homestilo
Source: http://www.flickr.com
Dzięki nim to co warte wyeksponowania – wyeksponujmy, a przedmioty mniej gustowne umieśćmy za drzwiczkami szafek. Przecież eleganckie kieliszki bądź piękna zastawa z porcelany umieszczone za szybą górnych szafek kuchennych są tak samo efektowne jak bukiet kwiatów stojący na komodzie. Szafki wiszące kuchenne (szafki wiszące do kuchni) są też niezmiernie praktycznym pomysłem. Bez przysiadów i skłonów mamy najpotrzebniejsze przedmioty w zasięgu wzroku i ręki. W sytuacji, kiedy górna półka w szafkach wiszących, znajduje się dla nas na zbyt dużej wysokości, producenci proponują windy – to jeden z bardziej innowacyjnych pomysłów ostatnich lat. Szafki górne zamawiane na wymiar mają zwykle rozmiar 72 cm lub 92 cm wysokości. Do nas należy tylko decyzja czy chcemy posiadać szafki otwierane z góry czy standardowe. Te pierwsze – klapowe są dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy zastosować niskie szafki wiszące. Z reguły front szafki klapowej nie ma więcej niż 45 cm wysokości.

Czy ta tematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę fotel uszak z podnóżkiem, która dotyczy omawianej kwestii, więc niewątpliwie też Cię zaintryguje!

powód związany jest z trudnością zamykania takiej szafki. Za to najpowszechniejszy sposób otwierania szafek górnych pozwala na pionowe lub poziome montowanie uchwytów co daje możliwość dopasowania się do przyzwyczajeń domowników. W standardowym systemie otwierania, otwierając drzwiczki możemy całe jej wnętrze co jest bardzo pomocne.

Z szafkami dolnymi z reguły jest mniejszy problem, ponieważ najczęściej są zabudowane i głównym ich zamierzeniem jest przechowywanie.Alternatywą dla górnych szafek są także półki tudzież... okno – to najprzyjemniejszy z zamienników. Każdy musi jednak sam podjąć decyzję, która możliwość będzie dla niego najbardziej odpowiednia.A później? Nic, tylko przyrządzać smakołyki, a że to prawdziwy festiwal zmysłów – smaku, zapachu i dotyku, zawsze warto by ktoś nam przy tym towarzyszył.

Tags: meble, wnętrze, kieliszki, potrawy, smakołyki, design, montowanie, drzwiczki