Fototapety jako idealny sposób na optyczne powiększenie salonu

Posted on 02/09/2019 5:10pm

Każdy chciałby posiadać przestronny salon. Jednak niekiedy metraż jest mały i trzeba użyć jakiegoś triku, aby nasze mieszkanie wydawało się większe aniżeli w rzeczywistości. Nasza propozycja to fototapety!
mieszkanie - odbitka
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Fototapety na ścianę wprowadzają do wnętrza życie i budują wyjątkowy klimat.

Pragniemy Cię zachęcić do przeczytania naszego następnego artykułu. Po prostu kliknij w źródło i czytaj bez problemu to, co najlepsze.

Są ciekawą propozycją do dekoracji, lecz okazuje się, iż niektóre z nich pozwalają na osiągniecie efektu perspektywy, jednocześnie powiększając niewielkie wnętrze. Jak osiągnąć właśnie taki efekt? Trzeba wybrać odpowiedni wzór - fototapety powiększające wnętrze to głownie zdjęcia przestrzenne, które mogą przestawiać krajobraz, tunele lub kolumny, geometryczne abstrakcje, które dają złudzenie otwarcia nowej przestrzeni, tak jakby ściana pokryta fototapetą nie miała końca wraz z jej rzeczywistą powierzchnią. W zależności od tego jakie zdjęcie wybierzemy, fototapety na ścianę mogę być użyte w dekoracji pomieszczeń klasycznych jak i nowoczesnych. Potrzebujesz więcej informacji o fototapetach ściennych? Jeśli decydujemy się na inny motyw niż pejzaż - morze, góry, wakacyjne destynacje, niebo - należy raczej postawić na wyciszone kolory, takie jak szarości bądź sepia, aby przy powiększeniu optyki pomieszczenia zachować odpowiednią harmonię i łatwo dopasować inne elementy wystroju. Najprostszym sposobem na poszerzenie wnętrza są paski - ich ułożone horyzontalnie sprawią, iż wnętrze będzie wyglądało na szersze. Do rodzinnego salonu pasuje motyw pasków w pastelowej tonacji. Bezpiecznym i bardzo popularnych rozwiązaniem są również fototapety na ścianę czarno-białe, ukazujące miasto nocą.


Fototapety powiększające wnętrze możemy wyeksponować na ścianie za kanapą, na wprost niej bądź w kąciku salonu. ->demur.pl/fototapety/optycznie-powiekszajace (->demur.pl/fototapety/optycznie-powiekszajace)Należy zwrócić uwagę, że oprócz motywów, duże znaczenie mają kontrasty. Ich magiczna siła potrafi zdziałać na prawdę cuda w niewielkim salonie. Proporcje pomieszczenia polepszymy malując sufit na jaśniejsze kolory, aniżeli te które przestawia fototapeta. Jeżeli nasz salon jest wyjątkowo mały, najlepiej wybrać jasną fototapetę, a sufit pokryć białą farbą. Takim sposobem nie tylko poszerzymy wnętrze, lecz także dodamy optycznie kilka centymetrów wysokości. By nasz salon był niepowtarzalny, warto wybrać fototapetę na zmówienie. Możemy przesłać własne zdjęcie e-mailem bądź zdecydować się na obraz z obszernego katalogu firmy. Wydrukowaną fototapetę otrzymamy w kilku elementach. Realizacja druku wielkoformatowego na ścianę trwa przeważnie około tygodnia.


Tags: klimat, życie, rozwiązanie, pomieszczenia