Flora i fauna na naszej ścianie – do jakiego pokoju pasują ściany z takim wzorem?

Posted on 14/05/2019 2:06am

Fototapety stanowią niezaprzeczalny hit w nowoczesnej aranżacji pomieszczeń. Są one proste i szybkie w nanoszeniu, a jednocześnie wyjątkowo efektowne. Właśnie dlatego mnóstwo osób decyduje się na tę możliwość w czasie remontu czy aranżowania domu.
Ostatnimi czasu printy zwierzęce i roślinne cieszą się coraz większą popularnością wśród architektów. Do jakich wnętrz nadają się tego rodzaju motywy i jak wpasować je w całość wystroju?


Jeśli chodzi o aktualnie najchętniej wybierane fototapety motyle stanowią motyw, który w ostatnich czasach sprzedaje się najlepiej, może to dlatego, że są łatwe w użyciu. Dekoratorzy doceniają Subtelny, a jednocześnie fantazyjny wyraz tego rodzaju dekoracji i widzą w niej potencjał, który może być wykorzystany podczas urządzania prawie każdego pokoju w mieszkaniu. Jeżeli bowiem chcemy zainwestować w uniwersalne fototapety motyle sprawdzą się w tym celu idealnie. Motyw ten możemy bowiem be trudu wkomponować w wystrój naszego pokoju dziennego, jak również pokoju dziecięcego czy sypialni. Wręcz baśniowo!


Jeżeli chodzi o inne modne fototapety zwierzęta niewątpliwie plasują się na drugiej pozycji - wystarczy spojrzeć na ViewGo.pl, żeby wiedzieć, dlaczego. Zwierzęce motywy również zachwycają wyjątkowo ponadczasową formą i możemy je wykorzystać w każdym rodzaju pokoju. Co jednak najistotniejsze, pasują one do wnętrz utrzymanych w niemal każdym aranżacyjnym stylu. Groźny lew nada drapieżności naszemu pokojowi dziennemu, uroczy piesek natomiast będzie pilnował naszego maleństwa w czasie snu. Jeżeli zatem skupiamy się na ponadczasowym charakterze fototapety zwierzęta powinny być naszym pierwszym wyborem.


projekty
Author: Calvado
Source: Calvado


Godną zastanowienia możliwością są również roślinne motywy – w różnego rodzaju kolorach i formach. W przypadku tego typu fototapet również możemy mówić o uniwersalnym charakterze. Czarny dmuchawiec umieszczony na jasnej ścianie utworzy w pomieszczeniu sentymentalny, zachęcający do refleksji klimat, piękny widok z pełnym energii słońcem zachęci nas natomiast do działania i zapewni siłę na przetrwanie kolejnego dnia. Wszystko jest zależne od nas i od naszej In aspiracji na zaaranżowanie naszego pomieszczenia.


fototapety motyle
Author: Neeson Hsu
Source: http://www.flickr.com


Największą zaletą fototapet jest jednak to, że w każdej chwili możemy je bez trudu zdjąć ze ściany i zastąpić innym wzorem.
Jeśli więc stwierdzimy, że znudził nam się wystrój pomieszczenia, możemy go z powodzeniem odmienić – i to całkiem niedrogo. Możemy więc pozwolić się ponieść wodzom fantazji i zastosować motyw, na który aktualnie mamy ochotę. Kwitnące maki? Zachód słońca na plaży? A może groźny tygrys? Bez obaw – niedługo pewnie i tak wpadniesz na inny pomysł!

Tags: czas, noc, Wybór