DIY - czyli wyjątkowy pomysł na samodzielnie wymyśloną dekorację do domu.

Posted on 04/07/2018 10:03am

Ozdoby „Do it yourself” – DIY - to ręcznie zrobione przedmioty. Zobaczyłaś już zapewne dużą popularność samodzielnie wykonanych cudeniek? Śliczne notatniki, koło zeszyty, ozdobione butelki, wazony… Samodzielnie można zrobić niemalże wszystko! W tym tekście pokarzę wam kilka najbardziej oryginalnych koncepcji, jakie widziałam…

żyrandol (<a href=tanie lampy) z butelek" title="Żyrandol z butelek" />
Żyrandol z butelek po winie jest jedną z takich mega zakręconych akcji! Spotkałam się z dwoma ciekawymi wersjami takiego pomysłu. Jeden z aranży odnalazłam w bardzo ciekawej, hipsterskiej knajpce. Pod sufitem powieszonych było trochę butelek z ciemnego, zielonego szkła, które wypełnione były białymi światełkami choinkowymi. Efekt był bardzo klimatyczny, dzięki kolorystyce butelki światło było delikatne, tworząc miłe wnętrze - zrób to sam.Spodobała mi się prostota pomysłu i wykonania. Inną ciekawą wersją był żyrandol (oświetlenie kuchni) - , w którym w butelki dano dość cienką, długą żarówkę. Tym razem butelki były z przeźroczystszego szkła i powieszono je w salonie, przy suficie w swoim bliskim sąsiedztwie. Było ich pięć, a pomiędzy je przywieszono interesującą, fantazyjnie uformowaną gałąź z ostatnio wyciętej jabłonki. Rewelacyjnie komponuje się on z resztą pokoju – podłoga i meble są w podobnym kolorze.
Małe, ale równie ciekawe i ciekawe lampki zrobiła moja koleżanka w sypialni. Wykorzystała do tego przeźroczyste butelki po wodzie mineralnej. Zrobiła z nich niewielkie drzewko, z kilkoma lampkami. Efekt bardzo spodobał się jej dzieciom. Zabrały wręcz lampkę do swojego pokoju. Świeci już dwa lata i wciąż podoba się ludziom wpadającym na kawę.

Tags: pokój, wino, wazon, lampa, żarówka