Co zrobić, aby mała łazienka była większa?

Posted on 08/03/2022 10:13am

Malutka umywalnia stanowi zawsze duże wyzwanie dla kogoś, kto potrzebuje urządzić ją w sposób funkcjonalny, a równocześnie estetyczny. 2 główne kłopoty związane z takowym wnętrzem to kwestia zmieszczenia wszelkich niezbędnych urządzeń oraz wizualne zwiększenie pomieszczenia. Nie możemy ich jednak analizować w oderwaniu od siebie.

łazienka, wnętrze, wystrój
Author: nie
Source: pixabay.com
Co zrobić, ażeby niewielka toaleta wydawała się większa tak "na oko" jak też pod względem wygody użytkowania? W sprzedaży dostępna jest cała gama przyrządów określonych specjalnie do niewielkich umywalni, takich jak przykładowo wąskie pralki. Jednak, podobnie jak przy każdym innym wnętrzu, musimy rozpocząć od ustalenia, co musi znaleźć się w naszej toalecie. W wypadku małego wnętrza jest to związane z wieloma kompromisami. Może należałoby podmienić wannę na wygodną kabinę prysznicową? A może odszukać miejsce dla pralki w wnętrzu kuchennym? Może szafkę z zapasowymi ścierkami umieścić w innej części mieszkania?Więcej informacji: szafka z umywalką

Kiedy już wiemy, jakie sprzęty powinny znaleźć się w naszej łazience, warto wyselekcjonować te, które zarówno ze względu na swe rozmiary jak również wygląd nie będą przytłaczać pomieszczenia. Jeśli decydujemy się na kabinę prysznicową w miejsce wanny, lepiej dobrać model z przezroczystymi drzwiami a także ściankami.

Chcielibyśmy oddać w Twoje ręce następny nasz artykuł - sądzimy, że Ci się spodoba. Aby go przejrzeć, najedź na łącze tutaj (https://www.invado.pl/produkty/drzwi-okleinowane/drzwi-plaskie/drzwi-okleinowane-merano) i gotowe.

Zapewnia to odczucie przestrzeni, zaś kabina - stanowiąca wszak najogromniejszy element w toalecie - nie będzie jej przytłaczała. Rozmiar jak też kształt kabiny zależy oczywiście od naszych upodobań, jednakże obłe kształty o wiele lepiej wyglądają w niewielkim wnętrzu, bowiem dodają mu lekkości.

łazienka, wanna
Funkcjonalne szafki łazienkowe. W małej toalecie wystarczy jeden ręcznik ciśniony na podłogę, a już mamy odczucie bałaganu. Stąd przy aranżowaniu takiego pomieszczenia musimy zwrócić baczną uwagę na to, żeby półeczki, wieszaki jak też szafki umożliwiały odkładanie na miejsce wszystkich przedmiotów, których używamy.

Pytacie często o naszą nową witrynę. Oto ona. Należy wejść w podany link i można zobaczyć tutaj (https://www.heliodon.pl/en/) kolejne interesujące artykuły.

Dobrym rozwiązaniem są drabinkowe kaloryfery łazienkowe o układzie przystosowanym do wieszania ręczników. Zimą posiadają one dodatkową zaletę - pozwalają prędko wysuszyć przemokły ręcznik. Najlepiej będzie umieścić taki kaloryfer w pobliżu prysznica albo też między wanną a umywalką.

Źródło - meble łazienkowe nowoczesne

W sprzedaży osiągalne są komplety mebli łazienkowych przeznaczone właśnie do małych łazienek.

Tags: meble, Wnętrza, łazienka, toaleta, pomieszczenia, sprzęty, umywalnia