Jakiego rodzaju materiały położyć można na podłogę w miejsce typowych drewnianych desek

Posted on 02/09/2019 7:17am

Jednym z najstarszych surowców używanych na podłogi w mieszkaniach i domach, jest zwykłe drewno. Lecz od pewnego czasu traci ono swoją popularność, bo koszt kupna takiej podłogi jest dość wysoki, nie układa się ich najlepiej i mogą również pojawić się problemy z konserwacją. Z tego też powodu próbuje zastąpić się drzewo jakimiś innymi materiałami, które są znacznie tańsze i prostsze w kładzeniu, a często bardzo podobnie będą wyglądać.
Największym zainteresowaniem cieszą się najróżniejsze panele, charakteryzują się one bardzo dużą trwałością i ładnym wyglądem, w prosty sposób się je też montuje. Ich dużą zaletą jest również to, że są bardzo przyjemne do chodzenia, dlatego też przeważnie można je spotkać w salonach i pokojach. Tego ostatniego powiedzieć nie można o innym produkcie, to znaczy płytkach drewnopodobnych. Są to tak naprawdę zwykłe płytki podłogowe, lecz mają fakturę do złudzenia przypominającą zwykłe drewno. Gdyby nie to, że są znacznie chłodniejsze, to wiele osób w pierwszej chwili mogłoby je pomylić.

Jeżeli poszukujesz uzupełniających wiadomości na prezentowany wątek, to kliknij ten link - ta oryginalna strona www zawiera zbliżone treści!

Dla zaciekawionych: reklamowana marka kfa.
Płytki drewnopodobne od pewnego czasu są bardzo chętnie kupowane przez odbiorców. Producenci tacy jak Paradyż, Opoczno czy Polcolorit umieją już tak produkować płytki, żeby przypominały one drewno w najdrobniejszych szczegółach. Nie ma żadnego problemu z odwzorowaniem jasnego bukowego drewna czy starszej deski ze słojami. Takie naśladownictwo to nie same kolory, ale także faktura - płytki mają taki wygląd zostały zrobione z prawdziwego drewna, a
płytki drewnopodobne
Author: Venus
Source: Max-Fliz
ilość dostępnych wzorów cały czas się zwiększa. Tutaj wiele więcej:

Z powodu tego, że nadal są to płytki, to wybiera się je przeważnie do miejsc narażonych na większe zabrudzenia i kontakt z wilgocią - to znaczy łazienek, kuchni i przedpokojów. Układa się je dokładnie tak samo, jak płytki klasyczne, bardzo podobna jest również ich zwykła pielęgnacja. Bez żadnych problemów można je myć za pomocą detergentów, mają też dużą odporność na zarysowania i zanieczyszczenia. Niektórzy instalują pod podłogą z płytek ogrzewanie, wtedy w takich pomieszczeniach robi się faktycznie niezwykle miło i przytulnie.

Tags: płytki, podłoga, wzór