Blaty kuchenne

Posted on 14/09/2022 8:05am

Jeszcze sto lat temu w zacnym towarzystwie o kuchni zupełnie nie rozmawiano. Urzędowała w niej wyłącznie kucharka, pokojówka i służąca i pilnowano tylko, aby aromaty gotowanych potraw nie wydobywały się do reszty domu. Nie było osób, które przykładały wagę do tego, jak się prezentuje. Aż do chwili obecnej. Współcześnie w kuchni rodzina zbiera się nie tylko na wspólne biesiadowanie przy stole, spędza się tu czas, pichci ze znajomymi, a co więcej, wydaje małe uroczystości. Podsumowując: jednym z ważniejszych aspektów w kuchni jej ...trwałość. A ściślej,precyzyjniej trwałość blatów kuchennych. Musimy tylko podjąć decyzję na jaki model wybrać.
blat kuchenny
Author: Cory Doctorow
Source: http://www.flickr.com
Do większości kuchni zawsze uda nam się dobrać blaty kuchenne z drewna - od stylu rustykalnego, po nowoczesny. Drewno jest łatwe w obróbce, zatem bez problemu uzyskamy dowolny kształt. Konieczne jednak będzie by zadbać jego warstwę wierzchnią – olejowaniem lub lakierowaniem ponieważ drewno dosyć łatwo się plami a ponadto przy tym nie jest wytrzymałe na wysokie temperatury.

Takich problemów w eksploatacji nie będziemy mieli z blatem z kamienia. Możemy na nim bez obaw kroić i traktować gorącymi naczyniami. Ponadto, po intensywnym okresie użytkowania nadal będzie prezentował się jak w dniu zamontowania. Jedynym mankamentem, który może nas zrażać jest cena, gdyż kamień to jeden z droższych materiałów przeznaczonych do wykańczania.

Spodobał Ci się tego rodzaju materiał? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu - ta witryna figurka anioła stróża także na pewno przypadnie Ci do gustu.

Podobne w działaniu są blaty z konglomeratów, inaczej mieszanek minerałów. Oba blaty muszą być przycinane a także wstawiane przez fachowca.Dobrym a także mniej pochłaniającym nasze środki pomysłem będzie pokuszenie się o wykonanie blatu z płytek ceramicznych, które wykazują dużą odporność na wysokie temperatury i działanie detergentów. Rozwiązanie proponowane do raczej rustykalnych kuchni. A co z kuchnią nowoczesną i minimalistyczną? W tym temacie idealnie sprawdzą się blaty z aluminium lub stali, najlepiej kwasoodpornej czyli higienicznej i łatwej do utrzymania w czystości. W takiej kuchni dobrze będzie też prezentował się tak modny w ostatnich latach blat szklany – trwały i efektowny. Jak sami możemy się przekonać rynek budowlany posiada tak bogatą ofertę, iż każdy z nas zdecyduje się na odpowiednią. Odpowiednią do naszego gustu i...portfela.

Tags: drewno