Aktualne trendy w dekorowaniu mieszkań i domów – czyli opowieść o stylach retro i vintage.

Posted on 07/02/2019 7:37am

Współcześnie Dekoratorzy wnętrz w dekorowaniu wnętrz stawiają na wygodę i komfort użytkowników. Wygoda i komfort jednak to nie jedyne elementy. Ważne są także estetyczne doznania domowników, dlatego też dekoratorzy poszukują niestandardowych rozwiązań.


W ostatnim czasie sporą popularność zyskuje wystrój wnętrz w stylu vintage.domy wielorodzinne
Author: Rafin Developer.
Source: Rafin Developer.
Ten styl jest obecnie w czołówce najpopularniejszych trendów. Etymologicznie styl vintage wziął się z branży winiarskiej i nawiązuje do spójności i jedności win zgodnych rocznikowo, wyprodukowanych z jednego typu winorośli.

Niniejszy artykuł jest bardzo wciągający? Jeżeli tak, to sprawdź również inne polecane szkło do kuchni wrocław treści, gdyż wydają się być tak samo ciekawe i wciągną Cię całkiem.

W nowoczesnym zastosowaniu słowo to oznacza wszystko co jest staromodne i stare. Styl vintage każdorazowo odnosi się do konkretnej epoki. Szczególną sławą szczyci się styl retro, który nadaje wnętrzom niepowtarzalnego uroku i specyficznego klimatu.


Cegła na ścianę
Author: Clayre&Eef
Source: Clayre&Eef


Styl retro charakteryzuje się tym, że jest połączeniem nowoczesnych funkcji i przedmiotów z przeszłości. W wystroju pomieszczeń i wnętrz niezbędne są płytki stara cegła na ścinach i ciężkie zasłony - koniecznie w barwne kwiaty. Białe cegły dekoracyjne rewelacyjnie oddaje klimat czasów zeszłej epoki. Aby uwypuklić efekt powinno się uposażyć mieszkanie w dużą ilość dodatków w stylu retro. Sprawdzą się tutaj różne drobiazgi będące symbolem dawnych czasów. Na przykład ozdobne lampy i żyrandole, a także obrazy w starych ramach i kryształowe zastawy.


Istotny jest też dobór właściwych starodawnych mebli. Antyczne meble w parze z tymi niepowtarzalnymi i osobliwymi dodatkami przeniosą nas do minionych lat.

Tags: zasłony, Wybór, Dekoratorzy, detale